Компанія «Elsevier» поступово публікує інформацію про лауреатів Нобелівської премії 2021. Вже відомі переможці зі сфери фізіології і медицини, фізики та хімії.

Нобелівські премії 2021 в галузі медицини та фізіології, фізики та хімії

Нобелівська премія з фізіології й медицини

Лауреатами премії стали Девід Юлій та Ардем Патапутіан.

Нобелівські лауреати Девід Юлій та Ардем Патапутіан

Ці два вчені були нагороджені спільною премією «за відкриття рецепторів температури та дотику».

Їхні відкриття були зосереджені на органах почуттів, а саме на здатності людини відчувати тепло, холод і дотик. Це ті фактори, що впливають на наші можливості виживати і на нашу повсякденну взаємодію з навколишнім світом. Хоча деякі люди сприймають ці почуття як належне у своєму повсякденному житті, ми можемо гостро усвідомити їхнє існування лише тоді, коли ми дійсно їх втрачаємо.

Як зазначила член Нобелівської асамблеї, професор Джулін Зірат, лауреати нинішнього року дозволили нам зрозуміти, як температура або механічна сила ініціюють нервові імпульси, які дозволяють нам сприймати світ і адаптуватися в ньому.

За посиланням можна ознайомитися з найбільш цитованими статтями цих лауреатів Нобелівської премії, що були опубліковані Elsevier

Нобелівська премія з фізики

Нобелівська премія з фізики була присуджена вченим Сюкуро Манабе, Клаусу Хассельманну та Джорджу Паризі.

Нобелівські лауреати Сюкуро Манабе, Клаусу Хассельманну та Джорджу Паризі

Нобелівська премія з фізики 2021 року визнає новаторський внесок у наше розуміння складних фізичних систем, включаючи клімат Землі та те, як ми на неї впливаємо.

Половину премії вручили Сюкуро Манабе та Клаусу Хассельманну «за фізичне моделювання клімату Землі, кількісну оцінку мінливості та надійне прогнозування глобального потепління».

Другу половину отримав Джорджо Парізі «за виявлення взаємодії розладів та коливань у фізичні системи від атомного до планетарного масштабу».

Нобелівська премія з хімії

Нобелівську премію з хімії 2021 року спільно отримали Бенджамін Ліст та Девід Макміллан «за розвиток асиметричного органокаталізу - методу синтезу молекул».

Їх розробка точного нового інструменту для молекулярного будівництва справила великий вплив на фармацевтичні дослідження та зробила хімію більш екологічною.

Нобелівські лауреати Бенджамін Ліст та Девід Макміллан

Усі ці відкриття є проривними для науки. Вручення відбулося дистанційно і транслювалося на сайті Нобелівського комітету.

Ми продовжуємо слідкувати за перебігом Премії і очікуємо на оголошення лауреатів Нобелівської премії з економіки та супутніх досліджень.

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал "Видання "Наука та метрика" запрошує до партнерства!"

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також