Поки Національний фонд досліджень тільки розпочинає свою роботу, в українських вчених вже зараз є нова можливість претендувати на фінансування їхніх наукових розробок.

Почався конкурс спільних українсько-австрійських проєктів на 2021 – 2022 роки. Його було оголошено Міністерством освіти і науки України, Федеральним Міністерством науки досліджень і економіки Республіки Австрія та Австрійським Агентством міжнародного співробітництва в галузі освіти та досліджень.

Проєкти за всіма науковими дисциплінами та тематичними напрямами приймають до 27 квітня 2020 року. Брати участь можуть науково-дослідні групи ЗВО, наукових установ і підприємств України та Австрії.

Відбір заявок відбуватиметься за певними етапами

  • Документи перевіряють на відповідність усім вимогам.
  • Заявку на участь передають на наукову експертизу, яку проводять в Україні та в Австрії.
  • Спільний розгляд заявки українсько-австрійською Комісією.
  • Затвердження рішення Комісією та оголошення переліку проєктів, що отримають фінансування.

Що буде відігравати важливу роль під час розгляду проєкту?

  • Інноваційний характер.
  • Наукова відповідність.
  • Здатність наукового колективу реалізувати проєкт.
  • Досвід у міжнародному співробітництві.
  • Практична сторона наукового дослідження тощо.

Фінансування буде виділятися на 2 роки, на кожен рік окремо. Щорічно з виконавцями укладатимуть договір, після подання звіту за перший рік роботи над дослідженням. На базі якого прийматиметься рішення про подальше фінансування.  

Вченим будуть виплачувати по 100 євро на добу для перебування в Австрії (14 діб). Якщо науковець перебуватиме там від 15 діб до 3 місяців, йому виплачуватимуть 1500 євро в місяць. Україна оплачує проїзд Україна-Австрія-Україна та страховку.

Українською стороною буде створена система контролю за тим, щоб не відбулося «злиття» українських технологій іншим державам. Керівники проєктів будуть пильно оберігати інтелектуальну власність.  

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал про співпрацю України та США.

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також