Розробляючи політичні програми, державні та громадські діячі, аналітики та активісти нерідко звертаються до наукових доробків із визначеної тематики. Для того, щоби простежити вплив дослідницьких публікацій на офіційні документи, база даних Scopus восени 2021 року провела чергове оновлення. В інтерфейс сайту інтегровано інформацію про цитування в політичних документах чи програмах на основі даних ресурсу Overton. Нині це понад 7,8 млн цитат із близько 3 млн публікацій, проіндексованих у системі Scopus.

Оновлення Scopus: інтегровано цитування в політичних документах за даними Overton

Що таке Overton?

Overton — єдиний у світі агрегатор офіційних політичних документів, що містить інтегровану інформацію про вплив наукових публікацій на політичні рішення та процеси. База ресурсу налічує понад 5 млн документів та рекомендацій від 29 тис. організацій у 185 країнах.        

Глобальний збір та аналіз політичних джерел — надзвичайно складне завдання, оскільки видавцями офіційних документів можуть бути міжнародні організації, органи державної влади та місцевого самоврядування, державні установи, громадські організації та ін. Не всі дані розміщуються у вільному доступу. Метою Overton є систематизування цієї сукупності джерел та аналіз використання в них матеріалів наукових публікацій. Ресурс дозволяє здійснювати пошук за ім’ям автора, DOI, PMID і ISBN.                  

Як Overton використовувати у Scopus?

Elsevier і Scopus володіє унікальним доступом до офіційних політичних документів Overton через PlumX Metrics. Це дає можливість дослідникам із державного управління, юриспруденції, політології та суміжних наук відстежувати яким чином їхні дослідження впливають на політичні рішення та процеси.

Для того, щоби переглянути таку інформацію, потрібно перейти у «View PlumX details» у профілі автора та обрати показник «Policy Citation». Після цього зобразитися детальна інформація про перелік цитувань у міжнародних офіційних документах на основі даних Overton.

«Ми раді, що користувачі платформи Elsevier PlumX зможуть користуватися даними про політичні цитування від Overton, що пов’язані з їхніми науковими статтями. Ми прагнемо допомогти науковим організаціям зрозуміти, як їхні дослідження впливають на політику в усьому світі», — зауважує Юан Аді, засновник та генеральний директор Overton.

Як Overton використовувати у Scopus?

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал «Чому не варто боятися наукових невдач?»

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також