Для кожного вченого підготовка та подача наукової статті у видання – це важливий етап його дослідження, що вимагає часу та сил. І, звісно, для автора може стати великим розчаруванням відмова редакції в публікації.

Видавничий дім «Elsevier» переконаний, що до автора статті необхідно ставитися обережно, особливо, після того як йому відмовили в публікації. Компанія відчуває відповідальність перед вченими, адже співпраця на цьому моменті не закінчується. Elsevier прагне допомогти їм швидко повернутися в робочий стан та зробити так, щоб робота все ж була опублікована. Тому компанія пропонує нову ініціативу, яка наразі перебуває в тестовому режимі. Вона має допомогти науковцю отримати успішний результат, навіть, після відхилення статті.

Подача статті у декілька журналів - нова ініціатива Elsevier

Що це за ініціатива?

У більшості систем рецензування наукова робота розглядається лише 1 журналом. Якщо редактор відхиляє матеріал, вчений має повернутися в точку А, щоб відправити статтю у новий журнал і знову чекати рішення.

Буде цікаво: Плагіат, конфлікт інтересів, одночасна подача статті – публікаційна етика очима «Elsevier»

У рамках цього експерименту команда компанії запитала авторів під час подачі заявки, чи хочуть вони, щоб їхня стаття розглядалась кількома журналами у тій же предметній галузі одночасно. Біля однієї третини вчених підтримали ініціативу та погодилися взяти участь у цьому експерименті. За згодою кожного учасника науково-публікаційного процесу компанія "Elsevier" показала редакторам обраних видань назву, анотацію і деякі метадані статті. Що з цього вийшло? Не менш, ніж в 34% випадків, один з редакторів висловив серйозну зацікавленість матеріалом.

Думки вчених та редакторів з приводу дослідження Elsevier

Більшість авторів з великим ентузіазмом відгукнулись на цю ініціативу і зазначили, що це одне з найбільш дбайливих рішень, з якими вони стикались за останній час.

 

 «Це хороший приклад турботи в академічних колах».

«Я думаю, що це хороший спосіб заощадити час. Я вражений!"

Редактори також підтримали таке можливе нововведення для журналів.

 

 «Я відчуваю себе дитиною в кондитерській! Це відмінна концепція. Фактично, я благав про це своїх колег на конференції півтора року тому».

Позитивні відгуки учасників науково-публікаційного процесу надихають Elsevier і надалі проводити це дослідження, про хід якого вони будуть обов’язково повідомляти вчене товариство.  

Нагадуємо, нещодавно вийшов матеріал «Стартує новий цикл вебінарів з наукометрії. Реєстрація відкрита».

А Ви підтримуєте ініціативу з одночасною подачею?



img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також