База даних Scopus зібрала воєдино відповіді щодо свого профілю, щоб відповісти на основні питання, які виникають у користувачів під час роботи з ним. Ми публікуємо ці відповіді на своєму майданчику, аби науковці могли оперативно знайти їх.

Поширені запитання про профіль автора Scopus

Що таке профіль автора Scopus?

Профіль автора в Scopus – це унікальний запис публікаційної активності дослідника. Він заповнюється завдяки публікаціям рецензованих статей та інших публікацій, індексованих у Scopus, де дослідник вказаний як автор. Інформація у профілі включає ім’я вченого, приналежність, тематичну галузь, публікації, цитати та співавторів. Профіль не зазначає інші ролі або посади викладача (редактор, керівник тощо).

Чому профіль автора Scopus важливий?

Профіль в Scopus допомагає забезпечити видимість опублікованої дослідницької діяльності автора для інших дослідників, бібліотекарів та керівників досліджень. Він формується на базі надійного глобального джерела.

Чому Scopus є надійним джерелом?

Scopus має велику базу даних, що постійно росте. Для цієї платформи найважливіше значення має якість включених публікацій. Сервіс індексує лише журнали та книги, які відповідають вимогам Scopus. Критерії включення дуже високі. Вони гарантують, що вчений отримує інформацію з високоякісного, надійного джерела.

База даних постійно зростає і включає більше ніж 24 600 активних серійних назв та понад 194 000 книг від більше ніж 5000 видавців. Scopus має ліцензію кожного з цих видавців, що дозволяє індексувати та використовувати ці публікації.

Як створюється профіль?

Кожен профіль автора у Scopus створюється автоматично за допомогою спеціального алгоритму, який «витягує» метадані безпосередньо з документів, індексованих у базі даних. Метадані - це загальнодоступна інформація, яку автори надають під час подання документів для публікації. Ім'я автора пов’язується з опублікованими документами, які індексуються у Scopus. 

Хто може бачити профіль автора Scopus?

Тільки передплатники Scopus можуть бачити повну версію профілю автора. Ті, хто не мають підписки, бачать лише перші 10 документів та обмежені метадані.

Чи можна редагувати профіль автора Scopus?

Профілі автоматично створюються за допомогою метаданих з опублікованих документів, тому користувачі Scopus не можуть редагувати профіль самостійно. Якщо потрібні виправлення, користувач може скористатися “Author Feedback Wizard», надіславши запит на зміну інформації.

Сподіваємося, що ці відповіді будуть корисні для наших читачів, які вже є користувачами бази даних Scopus чи тільки планують ними стати.

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал "Які оновлення відбулися у базі даних Scopus?"

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також