Кабмін вирішив затвердити нову програму постдокторантури для її впровадження у ВНЗ та дослідницьких закладах. Зараз відбувається активна фаза опитування щодо цього положення. Кожен молодий дослідник, експерт, представник громадських об’єднань може долучитись, заповнивши анкету до 29 листопада 2019 року.

Зміст

#Вступ

​​​​​​​#Задачі нової програми

#Хто такий постдокторант?

#Критерії для проходження атестації

​​​​​​​​​​​​​​#Що отримує переможець конкурсного відбору?​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Задачі нової програми

За допомогою «Положення про постдокторантуру» буде регулюватися порядок та спосіб фінансування і реалізації цієї програми, яка націлена на поглиблення знань у науковій сфері, покращення діяльності дослідників та забезпечення керівництва та підтримки зі сторони провідних вчених. Це здійснюється з метою забезпечення молодих вчених новими можливостями для їх працевлаштування на конкурсній основі та стрімкого руху по кар’єрним сходам.     

                               Підтримка молодих вчених      ​​

Фото: Victoria University

​​​Перед молодими науковцями стануть важливі задачі – реалізовувати унікальні дослідження, результати яких будуть нести визначне загальнонаціональне та світове значення і будуть опубліковані в наукових журналах. ​​​​​​​​​​​​​​Фінансування здійснюватиметься Національним фондом досліджень України за рахунок державних коштів.

Хто такий постдокторант?

Це вчений, який пройде конкурсний відбір і буде прийнятий на посаду «наукового співробітника» для проходження програми. Постдокторант здійснює свою наукову діяльність за допомогою грантового фінансування в наукових закладах та ВНЗ, які пройшли державну атестацію та впроваджують наукову діяльність  до категорій А та Б. Приймати участь можуть особи, які раніше не були переможцями постдокторантури. Період програми буде становити 2 роки і зарахується до трудового стажу.

Критерії для проходження атестації

  1. Науковий ступінь (кандидат наук, доктор наук, PHD).
  2.  Знання англійської мови та вміння вільно спілкуватись на ній. Громадянам нашої держави необхідно мати показник не менше 6.0 в сертифікаті IELTS.  
  3. Три публікації в закордонних виданнях 1 або 2 квартиля з серйозним процесом рецензування, які входять до баз даних Scopus або Web of Science

                              Грантове фінасування сфери науки​​​​​

Що отримує переможець конкурсного відбору?

  • працевлаштування за трудовим Договором;
  • стипендію;
  • відпустку;
  • відрядження;
  • матеріально-технічне забезпечення для дослідження.

Конкурсний відбір буде проводити ВНЗ або наукова організація, затверджувати правила допуску – Вчена рада. Претендент подає свою пропозицію, в якій прописує план здійснення дослідження, обсяг роботи, який буде необхідний для виконання та захисту матеріалу і копію угоди про грантове фінансування.  

Щороку постдокторантом буде відбуватися звітування щодо проведених досліджень. Програма завершується шляхом публічного захисту дослідження на засіданні Конкурсної комісії. Вчений має подати результати у вигляді монографії або сукупності статей, опублікованих у вітчизняних та зарубіжних рецензованих журналах.

Нагадаємо, що раніше вийшов матеріал про фінансування сфери науки у 2020 році.

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також