Кабмін вирішив затвердити нову програму постдокторантури для її впровадження у ВНЗ та дослідницьких закладах. Зараз відбувається активна фаза опитування щодо цього положення. Кожен молодий дослідник, експерт, представник громадських об’єднань може долучитись, заповнивши анкету до 29 листопада 2019 року.
Зміст
#Задачі нової програми
#Критерії для проходження атестації
#Що отримує переможець конкурсного відбору?
Задачі нової програми
За допомогою «Положення про постдокторантуру» буде регулюватися порядок та спосіб фінансування і реалізації цієї програми, яка націлена на поглиблення знань у науковій сфері, покращення діяльності дослідників та забезпечення керівництва та підтримки зі сторони провідних вчених. Це здійснюється з метою забезпечення молодих вчених новими можливостями для їх працевлаштування на конкурсній основі та стрімкого руху по кар’єрним сходам.
Фото: Victoria University
Перед молодими науковцями стануть важливі задачі – реалізовувати унікальні дослідження, результати яких будуть нести визначне загальнонаціональне та світове значення і будуть опубліковані в наукових журналах. Фінансування здійснюватиметься Національним фондом досліджень України за рахунок державних коштів.
Хто такий постдокторант?
Це вчений, який пройде конкурсний відбір і буде прийнятий на посаду «наукового співробітника» для проходження програми. Постдокторант здійснює свою наукову діяльність за допомогою грантового фінансування в наукових закладах та ВНЗ, які пройшли державну атестацію та впроваджують наукову діяльність до категорій А та Б. Приймати участь можуть особи, які раніше не були переможцями постдокторантури. Період програми буде становити 2 роки і зарахується до трудового стажу.
Критерії для проходження атестації
- Науковий ступінь (кандидат наук, доктор наук, PHD).
- Знання англійської мови та вміння вільно спілкуватись на ній. Громадянам нашої держави необхідно мати показник не менше 6.0 в сертифікаті IELTS.
- Три публікації в закордонних виданнях 1 або 2 квартиля з серйозним процесом рецензування, які входять до баз даних Scopus або Web of Science
Що отримує переможець конкурсного відбору?
- працевлаштування за трудовим Договором;
- стипендію;
- відпустку;
- відрядження;
- матеріально-технічне забезпечення для дослідження.
Конкурсний відбір буде проводити ВНЗ або наукова організація, затверджувати правила допуску – Вчена рада. Претендент подає свою пропозицію, в якій прописує план здійснення дослідження, обсяг роботи, який буде необхідний для виконання та захисту матеріалу і копію угоди про грантове фінансування.
Щороку постдокторантом буде відбуватися звітування щодо проведених досліджень. Програма завершується шляхом публічного захисту дослідження на засіданні Конкурсної комісії. Вчений має подати результати у вигляді монографії або сукупності статей, опублікованих у вітчизняних та зарубіжних рецензованих журналах.
Нагадаємо, що раніше вийшов матеріал про фінансування сфери науки у 2020 році.