Вчора Верховна Рада у II читанні ухвалила проєкт Закону «Про Державний бюджет України на 2020 рік». За його прийняття проголосували 280 народних обранців.

Держбюджет на 2020 рік

Доходи: 1,093 трлн грн

Витрати: 1,195 трлн грн, що на 67,5 млрд більше, ніж було закладено в цьому році.

На освіту в прийдешньому році в бюджеті закладено 145,1 млрд грн, що на 12,7% більше, ніж в 2019, з яких на сферу науки вираховується 10 101,7 млн грн.

                   Розгляд Верховною Радою держбюджету 2020

                                                                                                   Розгляд Верхо​​​​​​​вною​​​​​​​ Радою держбюджету на 2020 рік

План витрат з держбюджету на наукову сферу у 2020 році

  • Збільшення обсягу коштів націлене на покриття активного функціонування Національного Фонду досліджень України та забезпеченням ним грантової допомоги дослідницьким закладам, яка буде становити 7% від всього обсягу фінансування наукової сфери.  
  • В держбюджеті враховано 143,4 млн грн на дослідження на антарктичній станції «Академік Вернадський». З них 30 млн грн піде на модернізацію станції.
  • 100 мільйонів грн закладено для проведення атестації наукових напрямів в українських ВНЗ. Відтепер кожен сучасний Вищий навчальний заклад буде проходити перевірку його дослідницької діяльності. Оцінювати будуть експерти в тих галузях, в яких відбуватиметься атестація, яку, за останніми новинами, перенесено на початок 2020 року.​​​​​​​
  • На підтримку науки в університетах закладено 842,8 млн гривень.

Нагадаємо, що тепер присудженням наукових ступенів буде займатися Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти.

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також