Наближається час вручення Нобелівської премії, результати якої мають оголосити у жовтні 2020 року. У зв’язку з пандемією, церемонія буде проходити за графіком, але матиме інший формат заходу. Щорічно номінації та присудження відбуваються у таких галузях:

  • Фізика – з 1900 року.
  • Хімія – з 1900 року.
  • Медицина або фізіологія – з 1901 року.
  • Література – з 1900 року.
  • Захист миру – з 1900 року.
  • Економіка (офіційна назва «премія пам'яті Альфреда Нобеля») – з 1969-го року.

Прогнозовані переможці Нобелівської премії. Чи є українці серед них?

Хто допомагає оцінювати досягнення вчених та прогнозувати переможців?

Починаючи з 2002 року спеціалісти Web of Science Group аналізують дані про публікації та цитування для виявлення дослідників – лауреатів цитування. Деякі вчені саме з цього списку дійсно отримують Нобелівську премію в різних галузях науки, а саме: фізика, медицина, хімія, економіка.     

Аналітики знаходять науковців світового рівня, дослідження яких мали новітній та революційний характер, а також високий показник цитування. Під пильне око спеціалістів потрапляють дослідження, що цитувались більше 2000 раз, що є рідкістю. Автори таких робіт є членами Національних академій наук, займають високі посади в університетах, наукових установах та отримували багато провідних міжнародних премій у своїх галузях. 

Яких науковців висунули на премію у 2020 році?

Web of Science вже визначилась з претендентами та висунула своїх лауреатів цитування, з якими можна ознайомитися на сайті компанії.

Історична справка

Вручення Нобелівської премії розпочалось з 1901 року. Вона є однією з найпрестижніших нагород у світі. Ця премія започаткована згідно із заповітом шведського підприємця, винахідника та філантропа Альфреда Нобеля. Він був вченим, що винайшов динаміт. Своє майно у 31,5 млн шведських крон Нобель віддав на фінансування цієї премії.

Ідея Альфреда Нобеля

Воля вченого полягала в тому, щоб щорічний дохід від спадщини ділився на декілька рівних частин між особами, що попереднього року зробили найбільший внесок у розвиток людства в різних галузях діяльності.

Українці – лауреати Нобелівської премії

На жаль, поки що ми не маємо своїх Нобелівських лауреатів, але дуже багато відзначених цією премією є вихідцями з України, які втілили у життя свої трансформаційні ідеї і здобули визнання за межами нашої держави.

Перше місце за кількістю переможців цієї премії залишається у США, друге – у Великої Британії, третє – у Німеччини.

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал «Включення журналу в Scopus та Web of Science: як потрапити до категорії "А"?».

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також