База даних Web of Science активно розширює співпрацю з видавцями та збільшує індексацію вмісту журналів. Одним із кроків для цього є включення статей «Early Access» до Web of Science Core Collection. Платформа робить це для того, щоб підписники могли використовувати нещодавно опублікований контент, як тільки видавець відкриває доступ до статті в Інтернеті, на майже кінцевому етапі публікації матеріалу.

 Ранній доступ до статті у Web of Science

Що таке «Early Access»?

«Early Access» - це ранній доступ до статті, що опублікована в електронному журналі. Їй поки що не присвоїли певний том, випуск видання, сторінки. Така стаття також називається «Article in press», «Published Ahead of Print», «Online First» тощо. Вони пройшли етап оформлення, редагування та рецензування. Період "Early Access" може тривати від кілька тижнів до кілька місяців. Такий вид доступу усуває затримку з публікацією рецензованих матеріалів та надає "часовий кредит" для науковців.

Такі роботи повністю індексуються, включають дату публікації в Інтернеті від видавця, надають ранній пошук. Для таких статей враховується показник числа цитування, що забезпечує можливість відслідкувати їхній вплив.

Статті з раннім доступом можна знайти, використовуючи тип документу «Early Access».

Роботи матимуть дату їхньої публікації в Інтернеті, що відповідатиме даті, коли видавець зробив цей матеріал доступним на сайті видання. Для того, щоб виділити такі публікації, буде використовуватися піктограма.

Коли статті призначать випуск, том, сторінку, тоді тип документу «Early Access» буде видалено, зникне і піктограма. Після повного опублікування стаття буде зберігати дані про ранній доступ (дату та рік публікації), а також матиме оновлені дані публікації (дату та рік).

Цитування статті "Early Access"

Якщо Ви цитуєте таку статтю, то обов'язково вказуйте відомості, що є на сайті для версії з раннім доступом (автор чи автори, назва статті, назва журналу, дата публікації статті в Інтернеті, назва веб-сайту видавця та DOI для статті). Коли Ви цитуєте ту саму статтю, що вже опублікована, вкажіть оновлену дату публікації, том, випуск, сторінки. DOI статті з раннім доступом, як правило, не змінюється після її публікації.

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал «Україна і Таджикистан планують співпрацю».

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також