Одним із найважливіших наукометричних показників Scopus, який допомагає вимірювати вплив журналу, є CiteScore. Він був уведений у 2016 році компанією Elsevier, як альтернатива JCR. CiteScore базується на даних, записаних саме у Scopus.

Він достатньо простий, і його розрахунок відбувається таким чином:

CiteScore 2020 року = кількість цитування у 2020 році ділиться на кількість документів, що були опубліковані протягом останніх 3-х років (2019, 2018, 2017).

Цей показник використовує «трирічне вікно», бо як показує практика, саме за 3 роки можна коректніше і точніше відобразити дані наукометричної платформи. Таке обчислення допомагає побачити повну картину цитування та зменшує можливість маніпуляцій.

До чисельника та знаменника CiteScore входять різні наукові документи, що індексуються у Scopus: статті, огляди, листи, замітки, матеріали конференцій тощо.  

Оприлюднюють цей показник лише 1 раз на рік.

Також є показники, що доповнюють роботу CiteScore – CiteScore Tracker. Він розраховується так само як CiteScore, але на поточний рік і показує ефективність заголовків. Його дані оновлюються щомісяця (кінцева фіксація за 2019 рік буде відбуватися у травні 2020 року з початком відображення CiteScore Tracker у Scopus.

Інші показники, що доповнюють CiteScore

  • CiteScore Percentile показує позицію видання в його тематичному полі. Його можна використовувати для порівняння журналів у різних тематиках.
  • Citation Count – чисельник розрахунку CiteScore.
  • Documents – знаменник розрахунку тощо.

За основу візьмемо журнал CA: A Cancer Journal Clinicians і розглянемо як в ньому відбувається обчислення CiteScore та CiteScore Tracker.

    

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал про індекс Гірша та його користь для діяльності вченого.

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також