Що відбулося в Україні та світі у сфері науки та наукометрії? Ділимося найактуальнішим у щотижневому інформаційному дайджесті від видання «Наука та метрика» (жовтень №4). 

Щотижневий дайджест від видання «Наука та метрика» (листопад №4)

Упорядкування профілів наукових організацій у Scopus та Web of Science

МОН та ДНТБ ініціювали процес впорядкування профілів наукових установ, закладів вищої освіти та інших організацій України в Scopus та Web of Science. Це сприятиме більш ефективній оцінці публікаційної діяльності науковців, зниженню кількості неафілійованих профілів вчених, покращить процес відстежування наукових показників. 

Зокрема, аналіз наукометричних показників включає:

  • кількість публікацій;
  • кількість цитувань (з урахуванням самоцитування та без нього);
  • кількість документів;
  • середню кількість цитованості;
  • індекс Гірша.  

Для цього ДНТБ підготувала низку рекомендацій, що стане в пригоді для упорядкування профілів наукових організацій. 

Оновлено Перелік наукових фахових видань України

Раніше, ми повідомляли про результати засідання Атестаційної колегії МОН, зокрема в контексті оновлення Переліку наукових фахових видань України. Нині ці зміни внесено на сайт. 

Зокрема, було вирішено присвоїти 37 друкованим і 6 електронним періодичним виданням категорію «Б» фахових наукових журналів України. 

Тиждень відкритого доступу: заходи для вчених

Тиждень відкритого доступу – це можливість для академічної та дослідницької спільноти дізнаватися глибше про потенційні переваги відкритого доступу, поділитися ними з колегами і допомогти з залученням широкої аудиторії до перетворення відкритого доступу на нову норму досліджень.

В рамках Тижня відкритого доступу ініційовано організацію профільних подій в усьому світі як в онлайн, так і в офлайн форматі. Деякі заходи уже були проведені раніше, однак більшість з них запланована на 27 жовтня - 24 листопада 2022 року. 

Тиждень відкритого доступу: заходи для вчених

Завершується набір на стипендії в рамках гранту H2020 для українських вчених

Університет Мілано-Бікокка запровадив стипендіальну програму для 9 вчених з України в рамках гранту H2020. Програмою передбачається зарахування кандидатів до 5-ого випуску програми «Магістр управління дослідницькими інфраструктурами» заочної форми.

Тривалість програми: 18 місяців

Дедлайн подання заявки: до 30 жовтня 2022 року.

Оголошено набір на програму Марії Склодовської-Кюрі для фінансування докторських та постдокторських програм

Відкрито набір на участь у конкурсі «Спільне фінансування регіональних, національних і міжнародних програм Марії Склодовської-Кюрі» (COFUND) 2022. 

У рамках цього конкурсу Європейська комісія виділить 95 мільйонів євро на підтримку регіональних, національних і міжнародних програм навчання та розвитку кар’єри.

Фінансування можуть отримати докторські та постдокторські програми.

Подати заявку на участь у конкурсі можуть члени-країни ЄС або асоційовані члени Horizon Europe, до яких належить і Україна. Долучитись до подання заявки можуть державні установи, регіональні органи влади, фінансові агентства, університети, дослідницькі організації, підприємства. 

Кінцевий термін подання заявки: 9 лютого 2023 року.

Попередній випуск дайджесту (жовтень №3)

 
img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також