Уряд погодив пропозиції держбюджету на 2021 рік. На фінансування сфери науки та науково-технічної діяльності планують виділити більше грошей, ніж у минулому році. На розвиток ЗВО та наукових установ закладено 820, 5 млн грн.

Кошти підуть за наступними напрямами

  • Фундаментальні дослідження.
  • Прикладні дослідження.
  • Підтримка проєктів молодих вчених та науково-технічних (експериментальних) розробок.
  • Належне збереження та функціонування наукових об’єктів, що є національним надбанням.
  • Доступ до наукових електронних баз даних.

Окрім вищезазначеної цифри, гроші планують направити й на інші напрямки розвитку, а саме 

67, 5 млн грн – гранти, премії, стипендії.

100 млн грн – «Пріоритетні напрями наукових досліджень і науково-технічних (експериментальних) розробок у ЗВО.

584 млн грн – Національний фонд досліджень. Видатки мають бути спрямовані на продовження фінансування конкурсів «Наука для безпеки людини та суспільства», «Підтримка досліджень провідних та молодих учених». Також планується фінансування нових конкурсів – «Підтримка досліджень молодих учених», «Підтримка досліджень у галузі природничих, технічних наук, математики та інформатики; у галузі біології, медицини та аграрних наук та в галузі соціогуманітарних наук».

Також фінанси планують направити на розвиток інфраструктури, оновлення та модернізацію матеріально-технічної бази для провадження наукової і науково-технічної діяльності.

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал «А Ви впевнені, що Ваша робота готова до подачі в редакцію журналу?»

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також