Національний фонд досліджень України планує розпочати співпрацю з науковцями з Польщі. Нещодавно була проведена онлайн-зустріч фонду з представниками Польського національного наукового центру (м. Краків).

НФД України вивчає зарубіжний досвід проведення наукових конкурсів. Співпраця з Польщею та Болгарією

Колеги з Польщі поділилися своїми напрацюваннями щодо оцінювання та експертизи наукових проєктів.

  1. У Польському національному науковому центрі є 25 панелей (конкурсних комісій), що налічують по 10 експертів. Серед них обов’язково мають бути вчені, які ставали грантоотримувачами.  
  2. Конкурси проводяться у 2 етапи. На першому - проєкти оцінюються двома експертами відповідної панелі, після цього відбувається рецензування тих матеріалів, що пройшли 1 етап. Як показує практика, на першому етапі відсіюється 50% робіт.
  3. Майже всі рецензенти (96%) – це іноземні дослідники.
  4. Конкурс триває 5-6 місяців.
  5. Основні вимоги до тих, хто претендує на фінансування: надати кращі 10 публікації за 10 років.

Окрім спілкування з польськими представниками Національний фонд досліджень України провів онлайн-зустріч з радником з питань освіти Посольства Болгарії в Україні. Під час спілкування була виражена зацікавленість щодо подальшої співпраці науковців з обох країн шляхом партнерства Національних фондів Болгарії та України.

Співпраця – це завжди нові ідеї, можливості, які можна направляти на вдосконалення, розширення своїх інструментів і процесів. Одним із головних пріоритетів роботи НФД України є розвиток міжнародної наукової співпраці та інтеграція українських науковців у всесвітній міжнародний простір. Представники Фонду постійно аналізують діяльність зарубіжних колег, щоб почерпнути лише найкращу практику проведення наукових конкурсів.

Інформацію для підготовки цього матеріалу було взято з сайту Національного фонду досліджень

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал «Ретракція наукової статті: ціль, причини, механізм відкликання?»

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також