Міністерство освіти і науки України та Міністерство освіти, молоді та спорту Чеської Республіки оголосили спільний конкурс досліджень для науковців з України та Чехії на 2021 – 2022 рр. Заявки приймаються до 25 травня 2020 року.

Новий конкурс для спільних наукових проєктів українсько-чеських вчених

Які напрямки цікавлять?

Електроенергетика; екологія; біотехнології; нові речовини та матеріали; інформаційні технології; машинобудування; суспільні та гуманітарні науки; мистецтво тощо.

Брати участь можуть науково-дослідні групи ЗВО і наукових установ України. Для участі необхідно подати пакет документів. Більш детально – за посиланням.

Як відбуватиметься відбір?

Спочатку всі документи перевірять на відповідність вимогам. Після цього заявку передадуть на наукову експертизу, яка буде проходити в обох країнах. Спільна українсько-чеська Комісія розгляне результати оцінки. Завершальний етап: затвердження Комісією результатів конкурсу та оголошення списку проєктів, які будуть фінансуватися.

Важливо, щоб кожен проєкт був якісним, мав інноваційний характер, практичне використання, а наукові групи могли його реалізувати. Від конкурсантів потрібний досвід у міжнародній співпраці та можливість проводити дослідження спільно із зарубіжними колегами, використовуючи адекватний метод та підхід. Окрім цього, наукова установа має бути забезпеченою якісною інфраструктурою. До досліджень запрошують молодих вчених (до 35 років) і жінок-науковців.    

Планують до кінця жовтня визначитися з переможцями, а вже з березня 2021 року розпочату реалізовувати дослідження. Фінансування буде виділятися на 2 роки, окремо на кожен рік.  

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал про фінансування наукових проєктів: Україна – Латвія.

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також