Міжнародний рейтинг "QS World University Rankings" опублікував нові дані за 2022 рік. Які українські ЗВО увійшли до списку?

«QS World University Rankings» розробила британська компанія «Quacquarelli Symonds» разом з британським виданням «Times Higher Education» у 2004 році. До 2010 року цей рейтинг називався «Times Higher Education – QS World University Rankings», але згодом він розділився на два проєкти. Спільно з «Thomson Reuters» видання «Times Higher Education» стали випускати рейтинг найкращих ЗВО світу «The Times Higher Education World University Rankings». А компанія «Quacquarelli Symonds» стала розробляти «QS World University Rankings», який є одним з трьох найбільших рейтингів у світі поряд з «Academic Ranking of World Universities» та «The Times Higher Education World University Rankings».

Методологія рейтингу

Вона складена на основі 6 простих показників, які показують ефективність роботи закладу.

  • Академічна репутація (40%).

  • Репутація роботодавця (10%).

  • Цитування на факультеті (20%).

  • Співвідношення викладачів та студентів (20%).

  • Співвідношення іноземних викладачів (5%) та іноземних студентів (5%).

Минулорічних лідерів серед вітчизняних вишів можна переглянути за посиланням.

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал "Scimago Institutions Rankings 2021. Які позиції зайняли українські ЗВО та наукові установи?"

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також