Кабінет Міністрів України затвердив постанову щодо мінімальних ставок винагороди авторам технологій та особам, які здійснюють їхній трансфер. Відтепер, заклад вищої освіти, наукова установа та підприємство будуть виплачувати розробнику винагороду не менш, ніж 20% від доходу, який буде одержано на підставі договору про трансфер розробки.
Раніше розмір винагороди становив 0,5 – 3%, які ще мали ділитися між авторами і спеціалістами, що організовували їхній трансфер. Ця ситуація абсолютно не мотивувала вчених створювати розробки, які б активно використовувалися та приносили користь державі.
У разі, якщо авторів декілька, їм будуть виплачувати кошти пропорційно до внеску кожного вченого на підставі договору про трансфер технології. Також авторам не потрібно ділити кошти з тими, хто впроваджує технології, для яких постановою передбачено окремі виплати у розмірі 2% коштів від підписаних договорів.
За словами очільниці МОН Ганни Новосад, ці нововведення допоможуть авторам налагоджувати зв’язки з потенційними вкладниками для реалізації винаходів в економічній сфері. Таким чином, розробки, які будуть створені за бюджетні гроші, активніше працюватимуть для держави та допоможуть будувати комунікацію між науковою сферою та бізнесом, чого в державі зараз практично немає.
Фото: прес-служба МОН; На фото: Ганна Новосад - міністр освіти і науки України
Окрім цього, Уряд працює над запровадженням закордонного патентування, субсидій та активнішого інформаційного забезпечення, що повинно стимулювати розвиток трансферу технологій.
Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал про те, що головний партнер журналу «Наука та метрика» компанія «Наукові публікації – Publ.Science» стала спонсорською організацією агентства «Crossref».