Науковець надіслав свою статтю в редакцію журналу на рецензування, але отримав відмову у публікації. Чому так сталось? Давайте розберемо головні причини того, що рецензенти відхилили статтю?

Вченому відмовили у публікації? Які причини цього?

Тематика журналу

Ви надіслали свою статтю в журнал, який не публікує у Вашій темі. Це є першочерговою причиною, щоб відмовити у публікації. Журнал не зможе знайти експертів та гідно оцінити роботу. А без рецензії не буде публікації. У такому випадку знайдіть інший журнал, який публікує роботи у Вашій темі.

Оформлення літератури

Важливо правильно оформити джерела, які Ви використовували під час написання статті. Адже саме література, до якої Ви звертались, демонструє новітність та актуальність дослідження. З самого початку серйозно відностесь до підготовки наукової літератури. Вона відіграє важливе значення.

Порада: перш ніж відправляти текст до редакції, перевірте вимоги на сайті видання.

Новітність статті

Наукові видання постійно знаходяться у пошуках нових досліджень та якісних статей. Але важливо, щоб вчений, під час написання матеріалу, використовував унікальні методи, які будуть цікаві іншим авторам.

Порада: визначте на самому початку роботи актуальність теми, її новітність, щоб цю інформацію рецензент не шукав під час перевірки.

Ігнорування рекомендацій рецензента

Ігнорування автором рекомендацій та коментарів рецензентів також є вагомою причиною завершити співпрацю з вченим.

Публікаційна етика

Статтю відхилять, якщо автор ігнорує публікаційну етику. Що це означає?

  • У статті є плагіат.
  • Вчений використовує у роботі рисунки без дозволу власника.
  • Редакція дізналась, що науковець подав статтю у декілька видань одночасно.
  • Автор намагається опублікувати вже видану статтю тощо.

Академічний переклад

Важливо статтю перекласти академічною англійською мовою, особливо, якщо Ви плануєте публікацію в міжнародному виданні, що індексується в Scopus та/або Web of Science. Для цього ми рекомендуємо звернутися до професійного перекладача, який має досвід наукового перекладу.

Технічні моменти

  • У статті присутні помилки.
  • Незрозумілий текст.
  • Слабкий підхід до вирішення задачі.
  • Некоректний метод.
  • Замало даних тощо.

Навіть, якщо Вашу статтю відхилили, не потрібно засмучуватися. Автор та редакція журналу повинні мати спільну мету – опублікувати якісну роботу, яка допоможе науковому товариству розвивати інші світові дослідження.

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал "Підбірка інтерв'ю видання "Наука та метрика".

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також