Науковець надіслав свою статтю в редакцію журналу на рецензування, але отримав відмову у публікації. Чому так сталось? Давайте розберемо головні причини того, що рецензенти відхилили статтю?
Тематика журналу
Ви надіслали свою статтю в журнал, який не публікує у Вашій темі. Це є першочерговою причиною, щоб відмовити у публікації. Журнал не зможе знайти експертів та гідно оцінити роботу. А без рецензії не буде публікації. У такому випадку знайдіть інший журнал, який публікує роботи у Вашій темі.
Оформлення літератури
Важливо правильно оформити джерела, які Ви використовували під час написання статті. Адже саме література, до якої Ви звертались, демонструє новітність та актуальність дослідження. З самого початку серйозно відностесь до підготовки наукової літератури. Вона відіграє важливе значення.
Порада: перш ніж відправляти текст до редакції, перевірте вимоги на сайті видання.
Новітність статті
Наукові видання постійно знаходяться у пошуках нових досліджень та якісних статей. Але важливо, щоб вчений, під час написання матеріалу, використовував унікальні методи, які будуть цікаві іншим авторам.
Порада: визначте на самому початку роботи актуальність теми, її новітність, щоб цю інформацію рецензент не шукав під час перевірки.
Ігнорування рекомендацій рецензента
Ігнорування автором рекомендацій та коментарів рецензентів також є вагомою причиною завершити співпрацю з вченим.
Публікаційна етика
Статтю відхилять, якщо автор ігнорує публікаційну етику. Що це означає?
- У статті є плагіат.
- Вчений використовує у роботі рисунки без дозволу власника.
- Редакція дізналась, що науковець подав статтю у декілька видань одночасно.
- Автор намагається опублікувати вже видану статтю тощо.
Академічний переклад
Важливо статтю перекласти академічною англійською мовою, особливо, якщо Ви плануєте публікацію в міжнародному виданні, що індексується в Scopus та/або Web of Science. Для цього ми рекомендуємо звернутися до професійного перекладача, який має досвід наукового перекладу.
Технічні моменти
- У статті присутні помилки.
- Незрозумілий текст.
- Слабкий підхід до вирішення задачі.
- Некоректний метод.
- Замало даних тощо.
Навіть, якщо Вашу статтю відхилили, не потрібно засмучуватися. Автор та редакція журналу повинні мати спільну мету – опублікувати якісну роботу, яка допоможе науковому товариству розвивати інші світові дослідження.
Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал "Підбірка інтерв'ю видання "Наука та метрика".