Добірка інтерв'ю з діячами, які направляють свої сили та енергію на розвиток сфери наукометрії та науки у нашій державі та за кордоном.

Підбірка інтерв'ю видання "Наука та метрика"

Українські ЗВО у міжнародних рейтингах та в умовах глобальних реформ - інтерв'ю з ректором КУТЕП

На українські заклади вищої освіти (ЗВО) чекають глобальні зміни в умовах формування нової політики поліпшення освітянської сфери. Що потрібно робити українським ЗВО, щоб стрімко розвиватися, стати активним учасником науково-просвітницького руху та займати вищі місця в міжнародних рейтингах? На ці актуальні питання нам відповів Володимир Федорченко – ректор Київського університету туризму, економіки і права. Він, як ніхто інший, розуміє ситуацію, в якій знаходяться сучасні виші, а також їхню освітню та наукову реалізацію.

ЧИТАТИ

Максим Пилипенко: Ми створюємо індустрію з нуля

Консалтингові компанії відіграють важливу роль у науково-публікаційному процесі та у створенні якісних умов для реалізації праць вчених на міжнародному рівні. З цього приводу ми поспілкувалися з Максимом Пилипенком – генеральним директором компанії «Наукові публікації – Publ.Science», яка є абсолютним лідером у сфері наукометрії в країнах СНД та дізналися його погляд на сучасну ситуацію.

ЧИТАТИ

"Потрібні статус, активність та досягнення, щоб тебе почали помічати зарубіжні науковці", – Максим Балаклицький

Сучасні науковці прагнуть пройти стажування закордоном, але лише незначна частина з них знає як цього досягнути. Максим Балаклицький – професор кафедри журналістики Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна неодноразово проходив іноземні стажування, зокрема у Ченстохові (Польща) та Кембриджі (Великобританія). Зі свого досвіду він розповів, як потрапити на навчання в інші країни та здобути авторитет у науковому світі.

ЧИТАТИ

Комплексний підхід та стратегія – шлях успішного ЗВО

Міністерство освіти і науки України поступово вводить нові вимоги до функціонування українських закладів вищої освіти та наукових установ, впроваджуючи оновлені формули оцінки та критерії атестації. Але чи готові до цього наші дослідницькі організації та виші? Редакція видання «Наука та метрика» вирішила задати це питання Денисові Пилипенку, який є бізнесменом-дослідником у науково-публікаційній сфері. Він часто подорожує та спостерігає вектор діяльності вчених та ЗВО різних держав. Це надихає його глибинно аналізувати ситуацію, створювати проєкти міжнародного рівня, запроваджувати світові тенденції у сферу наукометрії і науки, розвиваючи її не тільки в Україні, а й за кордоном.

ЧИТАТИ

Start наукової кар'єри: що має знати вчений?

З якими складнощами зустрічається молодий вчений на початку своєї наукової діяльності? Це питання, що хвилює багатьох науковців, вирішила висвітлити Єлизавета Батаєва, яка є провідними спеціалістом науково-навчального центру «Наукові публікації – Publ.Science». Її гостем став кандидат економічних наук, асистент кафедри страхування, банківської справи та ризик-менеджменту КНУ ім. Тараса Шевченка Ерастов Василь Ігорович.

ЧИТАТИ

Наукометрія очима глянцевого журналу «Наука та метрика»

Видання «Наука та метрика» у квітні відсвяткувало свою річницю роботи, а  у листопаді буде рік як розпочав свою діяльність інформаційний портал журналу. З цього приводу ми вирішили взяти інтерв’ю у головного редактора Андрія Цургана, який разом зі своєю командою веде та розвиває цей проєкт в Україні, допомагаючи вітчизняним науковцям орієнтуватися у всіх подіях, пов’язаних з наукою та наукометрією.

ЧИТАТИ

Взаємозв’язок між наукою та інформаційними технологіями (ІТ)

Редакція журналу «Наука та метрика» запросила на розмову спеціалістів IT-відділу компанії «Наукові публікації – Publ.Science» Анну Джим та Дмитра Шаронова для того, щоб поспілкуватися про невпинний розвиток і взаємозв’язок між наукою та IT, а також активним використанням технологій у сфері наукометрії.  21 століття можна назвати часом стрімкого розвитку інформаційних технологій. Як пов’язані наукометрія та IT?​​​​​​​

ЧИТАТИ

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал "Триває набір статей до Наукових вісників Мукачівського державного університету".

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також