Як вибрати видання для публікації наукової статті? На що орієнтуватися? Які стратегії вважаються більш доцільними? Вчені з різних країн надали свої відповіді з приводу цього питання на ресурсі «ResearchGate». Ми структурували основні з них та хочемо поділитися міжнародним досвідом вибору видання для публікації.

Як міжнародні вчені обирають журнал для публікації? Головні чинники вибору

«Спочатку я перевіряю, чи має журнал хорошу індексацію. Якщо я бачу, що він має певні гарантії якості, то я читаю вказівки та інструкції».

Густаво Едуардо Толедо Лара

«Фактор впливу, плата за публікацію статей (APC), коефіцієнт прийняття, кількість випусків на рік та частота публікацій, індексація/архівування».

Камору А. Адедокун

«Це лише залежить від законодавчих вимог щодо розвитку академічної кар’єри. У Хорватії вам потрібно публікувати свої статті в Scopus або ISI, а решта не відповідає вимогам, незалежно від того, наскільки хорошим / придатним для вашої спеціалізації є журнал. Фактор впливу журналу вітається, але не має вирішального значення. І більшість з нас зосереджені на цих законодавчих вимогах, не маючи занадто багато часу, щоб займатися іншими питаннями».

Мірна Леко-Шиміч

Для мене дуже важливим моментом є час, необхідний для рецензування та публікації. Деякі мої рукописи потребували двох років з моменту надсилання до публікації. Це не сприяє дослідженню, а повністю блокує їх. Крім того, я часто працюю зі студентами. Який сенс публікуватися в журналі, який опублікує статтю після того, як студент вже давно покине університет?»

Андреа Ерманн

«На процес відбору впливає багато критеріїв, і автори не повинні враховувати лише один критерій для прийняття рішення. Існує кілька чинників, які роблять журнал важливим для авторів. Читабельність, час публікації, репутація, обмеження авторських прав, рекомендації, подання через Інтернет, Інтернет-журнал, відкритий доступ, фактор впливу, редакційна колегія, товариство, некомерційне видання, назва видавця, дизайн, рівень відхилення, ціна та попередній досвід».

Мд. Сохайл

«Я думаю, що найголовніше шукати журнал, який відповідає вашим обсягам досліджень. Окрім цього, ви також повинні враховувати фактор впливу, щоб забезпечити високу видимість результатів ваших досліджень».

Гільерме Ф. Фредеріко

«З точки зору молодого дослідника, я вважаю, що дуже важливим є якість рецензування. Сильний рецензент значно покращує якість роботи. На мою думку, високий коефіцієнт впливу не повинен бути єдиним параметром, але обсяг журналу дуже важливий для залучення потрібних читачів».

Мухаммед Неаз Моршед

«Безкоштовна публікація, швидкість прийняття та фактор впливу».

Сафаа К. Кадхем

«Наукова дисципліна, галузь досліджень та обсяг журналів є важливими факторами при виборі ідеального журналу для публікації».

Даріуш Прокопович

Джерело

Дискусія показала різні думки. Вчені перелічили ключові фактори, що впливають на вибір журналу для публікації статей, спираючись на свій досвід. А що для Вас є важливим під час вибору видання для публікації?

Нагадаємо, нещодавно вийшов новий матеріал "Двостороннє співробітництво між Україною та США продовжено. Верховна Рада ухвалила закон". 

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також