Науково-публікаційна діяльність є рушієм прогресу. Актуальні, корисні роботи, опубліковані у рейтингових виданнях, відкривають важливі дослідження світові. Але пройти рецензування у таких журналах, інколи стає викликом для вченого. У цій статті ми розглянемо, як підготувати статтю, щоб вона була успішно опублікована у міжнародному виданні з високими показниками.

Зміст

1. Які рукописи шукають редактори журналів?

2. Чи важливо те, що Ви досліджуєте?

3. Плюси співпраці

4. Вплив наставництва

5. Секрет успішного оформлення рукопису

6. Підбір журналу та процес рецензування

 

Як публікуватися в журналі, що має великий науковий вплив?

Які рукописи шукають редактори журналів?

Кожен журнал – це джерело досліджень. Видання прагне публікувати результати прогресивних думок вчених. Редактору такого журналу важливо, щоб інформація у статті була новітньою, перевіреною та підтвердженою. Він зацікавлений, щоб знайомство з матеріалом стимулювало наукове товариство до подальшої дискусії та цитування. Тому однією з задач науковця є підготовка роботи, яка буде відповідати запиту видання.

Чи важливо те, що Ви досліджуєте?

Це питання кожен автор має задавати собі постійно. Тема, яку досліджує науковець, має бути важливою для наукової сфери, і, можливо, не лише для цієї сфери. Думки глобального характеру викликають резонанс, зацікавленість. Працюйте у активній науковій галузі, що формує нові ідеї, методи і, що важливо, має велику фінансову підтримку.

Плюси співпраці

Поодинока праця, інколи, може бути безрезультативною. Не втрачайте можливості працювати в групі національних чи міжнародних дослідників. Така співпраця часто створює дослідження, що мають більший вплив і шанси отримати публікацію у рейтингових журналах.

Вплив наставництва

Для вченого важливо обрати досвідченого керівника, особливо, якщо він тільки розпочинає свою наукову діяльність. Авторитетний науковець стане для автора наставником, який допоможе легше проходити по лабіринту наукової роботи, оминати підводні камені та легше виходити з глухих кутів. Наставник завжди ділиться своїм досвідом, надихає власними результатами тримати фокус уваги на постійних кроках у напрямку цілі.

Наставник в науці

Секрет успішного оформлення рукопису

Деякі дослідники зазначають, що секрет успішного написання статті полягає в тому, щоб вчений розказав історію, яка матиме сенс. Структура статті повинна мати початок, середину і  кінець. Читачі завжди хочуть розуміти, чому і що автор досліджував, відкрив. Який вплив мають його результати для наукового світу?

Стаття вимагає стислості, конкретики, ясності та логіки викладу, простої мови, але наукового стилю і правильної граматики. Будь-яку неактуальну інформацію потрібно вилучити. Включіть в роботу лише те, що стосується теми, питань, які вона розкриває.

Більшість рейтингових видань вимагають чіткої структури. Автор має враховувати це та дотримуватися інструкцій журналу, щоб потім не витрачати час на комунікацію з редакцією і нескінченні виправлення. 

У вченого є лише одна можливість під час подачі привернути увагу редактора видання до своєї статті. І науковець має не втратити її через помилки. Можна попросити колегу, який не працює у темі дослідження, переглянути роботу та оцінити її читабельність, логіку, структуру, граматику тощо.

Заголовок, анотація, супровідний лист

Заголовок статті має привертати увагу, точно описувати її зміст, викликати бажання прочитати роботу, бути стислим, містити основну тему дослідження, підкреслювати його цінність. Не потрібно його робити занадто коротким чи довгим. Запишіть декілька назв, проаналізуйте, як вони описують роботу та виберіть одну. Можна попросити колег допомогти в цьому. 

Анотація коротко описує зміст роботи. Багато редакторів видань спершу читають саме її, формуючи своє ставлення до роботи. Більш детально про анотацію Ви знайдете у нашій статті.

Супровідний лист, який автор надсилає у видання, повинен допомогти «продати» рукопис редакторові. Про те як його підготувати можна прочитати тут.

Супровідний лист в редакцію наукового журналу

Підбір журналу та процес рецензування

Пошук видання для публікації – це один з найважливіших кроків у публікаційному процесі. Для цього необхідно добре знати свою наукову сферу, що в ній вже було відкрито, де опубліковано.

Чесно оцінюйте свою роботу. Скористайтеся шкалою новітності, впливу та пріоритетності. Адже саме цими принципами керуються впливові видання під час вибору статей.

Діліться своїми напрацюваннями на міжнародних зустрічах і аналізуйте їхній вплив на аудиторію. Якщо зацікавленість ідеями була високою, тоді робота, швидше за все, буде цікавою і для редакторів рейтингових журналів з Вашої спеціальності. Автор може дуже високо оцінювати свою статтю, але реакція його колег стане тим показником, що продемонструє реальний стан речей.

Дотримуйтесь інструкцій журналу. Це прості критерії, але їхнє ігнорування може привести до затримок чи відмови у публікації. До них можуть входити: форматування, оформлення, переклад, заборона подачі статті до двох журналів одночасно тощо. Якщо автору важко самому реалізувати усі вимоги, можна звернутися до посередницької компанії, яка надає послуги з наукового консалтингу.

Потрібно розуміти, що коли редактор вирішив віддати роботу на рецензування – це велика вдача для автора, матеріал гідний розгляду, але це ще не означає, що його опублікують. Процес рецензування в рейтингових журналах складний і довготривалий. Автор має бути готовим до цього. Важливо поважати коментарі рецензентів, які направлені на покращення дослідження, його якості. Вченому необхідно вчасно надавати відповіді на пропозиції, які ініціює рецензент.

Наполеглива праця, цілеспрямованість, активність завжди винагороджується реалізацією власних намірів. Важливо пам’ятати про це, отримавши повідомлення про прийняття статті у журнал, чи про її відхилення. Адже саме щоденний вклад у свою діяльність обов’язково принесе у свій час позитивні зрушення та важливі результати для розвитку дослідницької справи автору зокрема та світові загалом.

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал "Україна – Словаччина. Розпочався конкурс спільних науково-дослідних проєктів".

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також