У наукометричному світі важливим інформаційним ресурсом є SCImago Journal & Country Rank. Один раз навчившись користуватися ним, вчений отримує інструменти, які допомагають йому у його науковій діяльності. Що таке SCImago та яка його головна місія, читайте у нашій новій ознайомчій статті.  

SCImago Journal & Country Rank

SCImago Journal & Country Rank – це портал, який є загальнодоступним для користувачів Інтернету. Ним займається дослідницька група з Consejo Superior de Investigaciones Científicas (CSIC), Університету Гранади (Іспанія). Команда розробників спеціалізується на аналізі інформації та способах її візуалізації. Завдяки SCImago Journal & Country Rank вчений може переглядати рейтинг журналів (Journal Rankings), країн (Country Rankings) та користуватися можливостями візуалізації даних (Viz Tools).

Рейтинг журналу

Він включає наукові видання, які базуються на даних наукометричної платформи Scopus. Цю інформацію учасники науково-публікаційної сфери використовують для оцінки та аналітичного розбору дослідницьких сфер. Кожен журнал можна розглядати окремо, його показники та здобутки, а також порівнювати з іншими виданнями. Це допомагає вченим обирати журнали для публікацій.

SCImago: рейтинг журналів Journal Rankings

Рейтинг країни

Окрім журналів портал надає інформацію про рейтинг країн, що демонструє їхню активність у науковій діяльності. Держави можна порівнювати чи проводити аналіз окремо.

SCImago: рейтинг країн Country Rankings

Інструменти VIZ

Проект «Viz Tools» налічує декілька напрямків роботи та досліджень інформації. Ці інструменти та функції допомагають візуалізувати дані, створювати карти в режимі реального часу, за допомогою звіту аналізувати світові досягнення, демонструють розподіл індексованих видань тощо.   

SCImago: візуалізація даних Viz Tools

Цей портал є ефективною допомогою для кожного вченого, тому ми рекомендуємо досліджувати його можливості, щоб якнайкраще орієнтуватися у проєкті.

Більш детально про кожний проєкт SCImago Journal & Country Rank ми розкажемо у наступних статтях. Слідкуйте за оновленнями.

Нагадаємо, нещодавно ми писали про інші світові рейтинги:  «The Times Higher Education World University Rankings», "QS World University Rankings",  «Academic Ranking of World Universities?»

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також