Як допомогти своїм дослідженням отримувати вплив у науковому середовищі? База даних Web of Science ділиться своїми порадами щодо використання даних для пошуку потрібного журналу.

Як знайти потрібний журнал для дослідження? Рекомендації Web of Science

Правильний журнал завжди допомагає дослідженням вчених процвітати, збільшує аудиторію охоплення. Тому пошук журналу є відповідальною справою як для авторів початківців, так і для вчених з науково-публікаційним досвідом.

Подання статті у «неправильний» журнал може перешкодити розвитку її популярності, призвести до відмов у подальшій співпраці, призупинити процес дослідження. І, навпаки, правильно підібране видання допомагає продемонструвати дослідження світовому науковому товариству у найкращому світлі.

Що враховувати під час пошуку журналу?

Важливо зрозуміти те, що Вам потрібно від процесу публікації. Багато дослідників воліють знайти престижне видання. Але це не завжди так просто. Якщо у Вас новаторські результати, зверніть увагу на журнали зі швидким процесом рецензування та частим графіком публікацій. Оберіть для публікації журнал з відкритим доступом, щоб з роботою ознайомилися багато науковців.  

Знайти журнали Web of Science можна, використовуючи сервіси «Journal Citation Reports» (JCR) та «Manuscript Matcher» в Master Journal List.

Manuscript Matcher в Master Journal List

Це безкоштовний інструмент та найкраще місце для пошуку журналів. Він допомагає звузити основні теми дослідження і цілей. Manuscript Matcher також доступний через EndNote. Він містить список відповідних журналів, проіндексованих у Web of Science. 

Як виконувати пошук видання?

Введіть заголовок статті або ключові слова, потім відфільтруйте результати, використовуючи параметри на лівій бічній панелі або просто перейдіть на сторінку профілю журналу. Профіль журналу демонструє наступне

  • інформацію про відкритий доступ;
  • цілі та обсяг журналу;
  • можливість завантажити статистику;
  • середню кількість тижнів від подання до публікації;
  • інформацію про експертну перевірку (включаючи тип та політику).

Після роботи з Manuscript Matcher можна перейти до Journal Citation Reports, щоб зрозуміти вплив видання на цитування, статистику аудиторії та відкритого доступу.

Journal Citation Reports

Це найпотужніше рішення для аналізу журналів. JCR використовує прозорі, нейтральні та статистичні дані, надає унікальне розуміння ролі та впливу журналу. Це допомагає складати список журналів, які найкраще підходять для публікації результатів дослідження.

На кожній сторінці журналу у JCR є три точки даних, які допоможуть оцінити журнал: метрики цитування, актуальність статті та аудиторія.

Метрики цитування

Impact Factor (IF) журналу присутній на кожній сторінці журналу і показує, як часто в середньому цитуються нещодавно опубліковані матеріали журналу. IF має свої обмеження, і  дослідник не повинен залежати лише від нього під час оцінки корисності чи престижності журналу. Звіти про цитування журналів допомагають зрозуміти контекст IF журналу та те, як правильно використовувати метрику.

Наприклад, графік тенденцій JCR розміщує IF у контексті ефективності часу та категорії предметів. Поведінка цитування різниться залежно від дисциплін, тому журнали в JCR можуть розміщуватися в різних категоріях предметів залежно від обсягу їх змісту. Графік тенденцій показує, як журнал виступає проти інших в тій самій тематичній категорії. Це також дає зрозуміти, наскільки стабільною є ця ефективність з року в рік.

Актуальність статті

Розділ "Додаткові матеріали" в JCR показує, чи журнал підходить для Вашої статті. Він також може перевірити інформацію, яку ви знайшли у Manuscript Matcher. 

Аудиторія

JCR допомагає зрозуміти наукове співтовариство, яке співпрацює з журналами як на рівні країни, так і на інституційному. Ця інформація показує, де у світі може мати вплив Ваша робота, якщо вона буде опублікована у певному журналі. 

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал "Компанія Clarivate випустила оновлений Journal Citation Reports 2021". 

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також