Компанія Clarivate випустила оновлений звіт про цитування журналів - Journal Citation Reports 2021. У ньому відбулися суттєві зміни.

JCR базується на даних 2020 року, які збираються з Web of Science Core Collection, флагманської колекції якісних журналів, книг та матеріалів конференцій у найбільшій світовій базі даних.

Компанія Clarivate випустила оновлений Journal Citation Reports 2021

Важливі моменти JCR 2021 року

  • Цьогорічне видання JCR включає понад 20 000 журналів із 113 країн з п’яти континентів та 254 дослідницькі категорії в галузі різних наук, соціальних, мистецтв та гуманітарних наук.
  • Понад 14 000 журналів мають принаймні одну публікацію Gold Open Access.
  • Більше 4600 видань з повністю відкритим доступом.
  • Загалом цього року до JCR було додано 8 771 журналів.
  • Індекс цитування мистецтв та гуманітарних наук (AHCI) та Індекс цитування нових джерел (ESCI) будуть вперше включені до JCR цього року, що становить понад 70% більше вмісту. 
  • Інститутом наукової інформації (ISI) Clarivate розроблений новий показник - Індикатор цитування журналу. Він представляє середній нормативний вплив на цитування статей, опублікованих за попередній трирічний період. 
  • JCR 2021 пропонує оновлений інтерфейс, за допомогою якого багатошарові насичені дані JCR можна легко та інтуїтивно вивчити та візуалізувати. Нова графіка покращує взаємодію з користувачем завдяки більш простому і прямому пошуку, забезпечуючи глибший аналіз даних.
  • Розширене висвітлення цьогорічного випуску введе статті про ранній доступ, що відображатиме доступність нових досліджень.
  • Щоб підтримати об’єктивність у виборі журналів та цілісність звітів, Clarivate припинив індексацію 10 журналів з JCR. Clarivate відстежує та виключає журнали, які демонструють аномальну поведінку при цитуванні, в тому числі там, де є докази надмірного самоцитування. 
  • Було висловлено занепокоєння 11 журналам.

Щорічний випуск JCR допомагає учасникам наукової сфери оцінювати академічні журнали, використовувати ряд показників, описові дані та інструменти візуалізації. Звіти широко застосовуються академічними видавцями по всьому світу для оцінки впливу своїх журналів на свою галузь та просування їх серед наукової спільноти. Сподіваємось, що і нашим вченим та видавцям буде корисна ця інформація для подальших стратегічних дій у науково-публікаційній діяльності.

Нагадаємо, нещодано вийшов матеріал "Конкурси, рейтинги, співпраця: актуальні новини зі сфери наукометрії".

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також