Раніше ми писали про те, що МОН надає доступ до ScienceDirect. У цій статті ми вирішили дослідити можливості цієї платформи, що вона може відкрити вченому для вдосконалення його наукової діяльності.

Яка користь для вчених від доступу до ScienceDirect?

Що таке ScienceDirect?

ScienceDirect – це величезна колекція публікацій з різних наук: фізичні науки та техніка, науки про життя, науки про здоров'я, суспільні та гуманітарні науки. До бази даних входить 16 млн – публікацій, 39 000 – книг, 2500 – журналів. Цей сервіс знаходиться у постійному доступі, вчений може користуватися ним у будь-який час.

Чим ScienceDirect відрізняється від Scopus?

  • До Scopus входить до 5000 видавництв, тоді як ScienceDirect – це повнотекстова база даних видавництва Elsevier.
  • У Scopus текст публікації може бути перекладений однією з 40 мов, у ScienceDirect – лише англійською.
  • Глибина бази даних Scopus не обмежена, ScienceDirect – залежить від умов підписки.

Scopus індексує майже всю базу даних ScienceDirect, але без повного тексту статей. Scopus створює профілі та показники, використовуючи ці дані.

Пошукова система ScienceDirect

Пошукова система ScienceDirect

Для користувачів цієї платформи створено просту пошукову систему. Ви обираєте публікації з різних наукових напрямків, фільтруєте тип публікації, статус журналу та тип доступу, а також використовуєте алфавітний показник.

Вчені можуть завантажувати статті та книги для автономного використання або купляти матеріали, які знаходяться в закритому доступі. Ви можете настроїти сповіщення про пошук, щоб до Вас на пошту приходили результати Ваших запитів.

Відкритий доступ

У ScienceDirect знаходяться понад 1,2 млн наукових робіт, що мають відкритий доступ. Усі статті проходять етапи рецензування, їх можна переглядати, завантажувати, використовуючи згідно з ліцензією користувача. Вченим доступні каталог журналів та список статей відкритого доступу.

ScienceDirect – це ще один корисний сервіс, що допомагає науковцям вдосконалювати матеріали та просувати їх у міжнародному онлайн-просторі. Бажаємо кожному українському вченому розібратися з можливостями цієї платформи і успішно використовувати їх для свого кар'єрного розвитку.  

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал «Вебінари з наукометрії: а Ви вже все знаєте про публікації в Scopus та Web of Science?».

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також