Грантове фінансування – важливий інструмент для розвитку діяльності вченого. Багато науковців використовують цю можливість для фінансування своїх досліджень. Але на чому потрібно спершу сфокусувати свій погляд, щоб точно отримати позитивний результат? У нашій статті ми пропонуємо послідовні кроки, які допоможуть вченому грамотно підготувати заявку для участі у гранті.

Зміст:

№1. Сформулюйте ідею

№2. Знайдіть можливості для фінансування проєкту

№3. Використовуйте додаткову інформацію

№4. Технічна складова заявки

№5. Адміністративна частина підготовки заявки

№6. Відправлення заявки

Як розподілити час на заповнення заявки?

Заявка на грант: головні кроки її підготовки

№1. Сформулюйте ідею

Для того, щоб реалізувати перший крок, Вам необхідно відповісти собі на декілька важливих питань.

  • Чому Ваша ідея може бути цікавою та для кого вона буде корисною?
  • Наскільки моя ідея актуальна та новітня? Проведіть дослідження в цьому направленні, щоб переконатися, що Ваш проєкт потрібен суспільству, вченій спільноті.
  • Чи зможу я реалізувати цю ідею?

№2. Знайдіть можливості для фінансування проєкту

Перегляньте, які наразі є гранти. Знайдіть та випишіть собі якомога більше сайтів, де Ви можете дізнатися про фінансування та періодично перевіряйте їхні новини та пропозиції.

Дізнайтеся, хто фінансує діяльність у Вашій або схожій темі. Які компанії можуть профінансувати ідею. Деякі організації надають грошову допомогу в різних направленнях, і Ваше дослідження може зацікавити їх.

Не бійтеся розширювати свої межі пошуку, розвивайте комунікацію.

№3. Використовуйте додаткову інформацію

Знайдіть літературу та вивчіть питання грантового фінансування не тільки у своїй державі, а й за кордоном. Можете використовувати не лише можливості Інтернету. Прочитайте історії Ваших колег, які досягли успіху та реалізовували свої проєкти або проконсультуйтеся з ними в цьому питанні.   

№4. Технічна складова заявки

Важливо детально прописати технічну частину Вашого дослідження.

► Зазначте, яку проблему Ви розглядаєте. Вкажіть, чому вона варта уваги, і чому вона й досі не вирішена?

► Яка Ваша гіпотеза? Пропишіть план роботи та способи  її вирішення.  

► Як Ви будете вимірювати успіх реалізації ідеї?

Важливо чітко описати свій проєкт, для того, щоб експерти змогли його зрозуміти, навіть, якщо вони не є спеціалістами у Вашій темі.

№5. Адміністративна частина підготовки заявки

Перечитайте декілька разів умови конкурсу. Як правило, кожний грант має свій формат заповнення заявки. Важливо чітко відповісти на всі вимоги. Виконайте ті пункти, де написано: «потрібно виконати», «обов’язково».

Закладіть для себе час, щоб підготувати усі необхідні документи. Можливо, Вам потрібно буде оформити листи від третіх осіб, що потребуватиме певного часу.

Адміністративна частина підготовки заявки на грант

№6. Відправлення заявки

Нарешті прийшов час, щоб відправити заявку. Наберіться терпіння та забутьте про неї на деякий час. Але перед цим перевірте свою пошту, щоб листи від організації, куди Ви направили запит, не потрапляли у спам.

Часто компанії надають коментар до Вашої заявки. Внесіть корективи, щоб вона відповідала вимогам, і Ви могли знову відправити її на розгляд.

Як розподілити час на заповнення заявки?

Найбільше часу (35%) Ви маєте виділити для технічного оформлення тексту.

50 % - для планування заявки та пошуку грантів.

На адміністративну частину виділіть 10% свого часу, та 5% - на подачу заявки. Таким чином, Ви зможете раціонально використати свій час та не забувати про свою основну роботу.

Але пам’ятайте, що у процесі підготовки та подачі заявки можуть виникнути складнощі, особливо, якщо Ви вперше претендуєте на грант. Візьміть до уваги всі зауваження рецензентів, розберіть свої помилки, щоб ці дії обов’язково принесли бажаний результат у майбутньому.

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал «Одночасне подання статті в декілька журналів. Позиція Scopus».

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також