Ви надіслали свою наукову статтю до редакції видання, яка відхилила Ваш запит. Робота не дійшла, навіть, до експертного рецензування. Чому так сталося?

Три причини того, чому стаття не дійшла до експертного рецензування?

1. Ваша тема статті не підходить тематиці журналу

Це перша причина, через яку видання відмовляє у публікації ще на першому етапі. Видання не те, що не хоче виходити за рамки наукового кола тем, воно може не мати кваліфікованих експертів, які спеціалізуються у Вашій темі. А без рецензування, на жаль, про публікацію мови йти не може.  

Вченому важливо пам’ятати, що така відмова ніяк не впливає на зміст та цінність його роботи. Не потрібно сприймати відмову на свій рахунок. Розпочніть шукати нове видання для пошуку. Для цього можете користуватися Реєстром наукових видань України, де вітчизняні журнали розподілені за категоріями, а також не оминайте пошук журналів завдяки сервісам Scopus та Web of Science.

2. Неповний список джерел

Проблеми з бібліографією - це вже набагато серйозніша причина для відмови. У такому разі необхідно доопрацювати список літератури, розширити та поглибити його. Через це, можливо, прийдеться вдосконалити сам текст статті, враховуючи нововведення.

Завдяки посиланням на інші джерела вчений демонструє новітність та актуальність своєї роботи. Потрібно, щоб список не був маленьким, включав цитування нових досліджень та публікацій, які відповідають темі Вашої роботи. Вписуйте в бібліографію фундаментальні наукові праці.  

І лише після ретельної роботи над доопрацюванням списку бібліографії, можна знову відсилати роботу на рецензування. У багатьох випадках, це може бути дуже видозмінена та набагато краще підготовлена стаття.

Буде цікаво: Одночасне подання статті в декілька журналів. Позиція Scopus

3. Вчений ігнорує рекомендації рецензентів  

Інколи автор не реагує на зауваження та рекомендації рецензентів щодо його статті, вважаючи, що з його матеріалом все добре. Тоді редакція вирішує не витрачати час на марне продовження співпраці з автором, який не прислухається до коментарів та не доопрацьовує роботу. Окрім відхилення, редакція може відмовитися від взаємодії з дослідником у подальшому.

Перш ніж подавати статтю до редакції перевірте вимоги до оформлення роботи та виконайте їх. Кожний журнал може пред’являти різні критерії, це варто враховувати перед подачею.

Ці три причини відмови є найактуальнішими під час подачі роботи до редакції. Звичайно, існують й інші. Важливо не боятися отримати відмову. Це може забрати у Вас час, але подарує безцінний досвід, який допоможе у майбутньому швидко публікувати свої роботи у наукових виданнях. 

Чи знайомі Вам такі ситуації у власній роботі або Ваших колег? Поділіться Вашим досвідом у коментарях.

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал «Запрошуємо до публікації статей у фаховому виданні "Наукові горизонти».

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також