Науково-періодичне видання «Наука та метрика» активно відстежує найбільш актуальні новини сфери досліджень та інформує про них своїх читачів. Які події були найбільш значимими для української та міжнародної наукової спільноти цього тижня? Читайте у черговому дайджесті новин вересня (№3).

Дайджест новин науки та наукометрії вересень №3

Компанія Clarivate опублікувала список лауреатів цитування нобелівського рівня

21 вересня було оприлюднено перелік 20 лауреатів цитування за даними Інституту наукової інформації. Рейтинг було сформовано на основі даних наукометричної бази Web of Science.

З приблизно 55 млн статей і матеріалів, проіндексованих у Web of Science з 1970 року, лише близько 7600 (0,01%) цитувалися 2000 або більше разів. Саме з авторів цієї групи визначаються та відбираються лауреати цитування. Це ті науковці, чиї дослідницькі публікації найбільше цитуються і чий внесок у їхній галузі став надзвичайно впливовим. За результатами 2022 року, цей статус отримали 14 лауреатів з академічних установ Сполучених Штатів Америки, 3 – з Японії, 2 – з Великобританії та 1 – з Німеччини.

З усіх дослідників, які були визнані лауреатами цитування за всі роки існування рейтингу, Нобелівську премію отримали 64 кандидати.  

На честь Тижня експертної оцінки, компанія Clarivate презентувала нові функції профілів дослідника

Нещодавно компанія Clarivate запустила нове покоління авторських профілей, інтегрувавши Publons та Web of Science. Це сприяло тому, що останніми тижнями кількість переглядів сторінок профілів дослідників збільшилась майже на 320%. У профілі містяться відомості як про публікаційну діяльність, так і про активність дослідника як рецензента та редактора.

Завдяки профілю експерта Web of Science можливо:

 • Відстежувати експертні оцінки та роботу з редагування журналу.
 • Отримати визнання спонсорських організацій.
 • Інтегрувати історію рецензування з інших джерел.
 • Здобути дослідницьку репутацію, завдяки особливим відзнакам, наприклад Highly Cited Researchers, Web of Science Academy Mentor або Graduate.

ДНТБ готова анонсувати перших членів Національного консорціуму ORCID в Україні

Українська дослідницька спільнота широко використовувала платформу ORCID, однак національного консорціуму в нашій державі створено не було. У рамках підтримки представників ORCID, було запущено ініціативу щодо його створення та безоплатного користування впродовж 3 років, що відкриває багато можливостей для вчених.

1 жовтня 2022 Державна науково-технічна бібліотека України оголосить перших 17 членів національного консорціуму ORCID в Україні. Цим установам буде надано доступ до Affiliation Manager ORCID, що своєю чергою сприятиме:

 • Зменшенню адміністративного навантаження.
 • Автоматизації збору даних.
 • Підвищенню ефективності моніторингу дослідницької діяльності.
 • Збільшенню видимості української науки у міжнародному дослідницькому просторі.

Відкрито доступ до American Journal Experts Digital tool для українських вчених

American Journal Experts Digital tool – це платформа для редагування та перекладу наукових текстів, що використовує штучний інтелект. Для отримання доступу необхідно взяти участь в міжнародній конференції «Відкрита наука та інновації в Україні 2022», де представники Research Square нададуть рекомендації щодо користування платформою.

Конференція буде проходити 27-28 жовтня 2022.

Дедлайн реєстрації продовжено до 30 вересня 2022 року.  

Набули чинності Зміни до Регламенту роботи Національного репозитарію академічних текстів

16 червня було ухвалено Наказ щодо Змін до Регламенту роботи Національного репозитарію академічних текстів. Нині їх було запущено в роботу, тому дослідникам варто звернути увагу на такі нюанси:

 • Для відвідувачів Національного репозитарію академічних текстів буде підвищено перелік повноважень щодо користування матеріалами.
 • Матеріали будуть доступні через інтернет-системи пошуку.
 • Завдяки доступу до платформи, якість антиплагіатних перевірок підвищиться.
 • Процес передання наукової інформації від ЗВО чи наукових установ до НРАТ буде автоматизовано.

Попередній випуск інформаційного дайджесту (вересень №2)

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також