Згідно з наказом про надання доступу закладам вищої освіти і науковим установам до електронних наукових баз даних та визнання такими, що втратили чинність, деяких наказів МОН України, декілька ЗВО України у цьому році отримали доступ до платформи SciVal. Ними стали:

► Державна науково-технічна бібліотека України;

► Київський національний університет ім. Тараса Шевченка;

► Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»;

► Національний університет «Львівська політехніка»;

► Сумський державний університет;

► Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна.

Ми вирішили підготувати матеріал, в якому розкажемо, як SciVal зможе допомогти українським науковцям у їхній професійній діяльності. І, можливо, наступного разу до цього списку долучаться й інши українські заклади вищої освіти.

Доступ до SciVal. Які переваги для науковців?

SciVal – це сервіс, що допомагає аналізувати наукові дослідження міжнародного рівня. Моніторинг відбувається завдяки використанню інструментів візуалізації та метрик цитування. База данных Scopus є джерелом для SciVal.

Ця платформа дозволяє більш ніж 12000 науковим організаціям (ЗВО, науковим центрам) з 230 країн вивчати інформацію та планувати наукову роботу.

Платформа використовує багато метрик, які допомагають організаціям оцінювати показники продуктивності, цитування та співпрацю закладів і країн.

Розділи SciVal

Огляд (Overview)

Завдяки огляду можна переглядати результати наукової діяльності дослідницької організації за допомогою візуальних інструментів, розуміти, як відбувається розвиток та прогрес закладу.

Порівняльний аналіз (Benchmarking)

Завдяки метрикам, предметним галузям можна відслідковувати динаміку розвитку організації з плином часу, вивчати слабкі та сильні сторони закладу для планування своєї наукової стратегії.

Співпраця (Collaboration)

Допомагає розвивати наукову співпрацю, аналізувати діяльність, користуючись інформацією про публікації та цитування. Можна дізнатися з ким саме Ваша установа співпрацює зараз або з ким могла би розпочати спільну діяльність.

Тренди (Trends)

Моніторте тренди у будь-якій існуючій галузі на базі інформації про публікації та цитування. Можна виявляти авторитетних вчених, дізнаватися про зміни у галузі, вплив різних країн та організацій.

Створення звітів (Reporting)

Користувачі можуть створювати індивідуальні звіти, експортувати їх, редагувати, аналізувати метрики та ділитися ними.

Розділи SciVal

 

Переваги від використання платформи

Для керівництва ЗВО

 • Стратегічне планування.
 • Контроль, аналіз, порівняльний аналіз наукової діяльності.
 • Визначення сильних сторін ЗВО.
 • Збільшення заявок на отримання фінансування.

Для науковців

 • Підвищення впізнаваності та покращення авторитету.
 • Комунікація.
 • Пошук колег для спільної роботи.

Для бібліотекарів

 • Розуміння тем досліджень та джерел інформації.
 • Ефективна взаємодія з викладачами та студентами.

Для студентів

 • Пошук наставників, журналів.
 • Вивчення досвіду успішних вчених.

Окрім SciVal, українські науковці матимуть можливість скористатися доступом до платформи ScienceDirect, про яку ми писали раніше.

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал «НФД України вивчає зарубіжний досвід проведення наукових конкурсів».

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також