Scopus опублікувала новий список виключених журналів зі своєї бази даних у серпні 2021 року. Цього разу "вилетіло" 5 видань. Давайте розглянемо детальніше ці журнали та причини виключення.

Нове виключення у Scopus. Яким журналам припинили індексацію?

Список виключених журналів та причини припинення індексації у серпні 2021 року 

1AMA - Agricultural Mechanization in Asia, Africa and Latin America - причина не зазначена.

2. Music Scholarship - Publication Concerns (занепокоєння щодо публікаційних моментів).

3. Pestology - Publication Concerns (занепокоєння щодо публікаційних моментів).

4. Turkisch Journal of Computer and Mathematics Education - Publication Concerns (занепокоєння щодо публікаційних моментів).

5. Turkish Online Journal of Qualitative Inquiry - Publication Concerns (занепокоєння щодо публікаційних моментів).

Щорічно Scopus проводить перевірку журналів та визначає їхню результативність 3 способами. Порушення одного з них і є суттєвою причиною для виключення журналу. Давайте розглянемо їх детальніше.

  1. «Six metrics and benchmarks» (шість показників та орієнтирів). Для ретельного розгляду журналу Scopus використовує 6 показників та орієнтирів, яким мають відповідати усі журнали, що індексуються у базі даних. Якщо видання не відповідає критеріям протягом 2-х років CSAB повторно оцінює журнал.
  2. "Radar" (система аналізу якості видання). Цей інструмент використовують для повторної перевірки журналу. Він допомагає виявляти видання, що демонструють нетипову поведінку (активне збільшення кількості статей, зміни у географічній приналежності, високі показники самоцитування журналу). Після перевірки Radar, видання потрапляє до CSAB, який і вирішує його долю.
  3. «Publication concerns» (занепокоєння щодо публікаційних моментів). Користувачі проявляють хвилювання стосовно діяльності видання та просять проаналізувати його роботу.

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал "Доступ до Web of Science продовжено!"

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також