Соціально-економічна ситуація, яка склалась в Україні протягом останніх десятиліть, вимагає безперервного розвитку всіх сфер діяльності країни, що може бути досягнуто лише за наявності потужного інтелектуального активу серед вчених нашої держави. Однак відсутність підтримки та фінансування від держави в достатній кількості є гострою проблемою на сьогодні.

Зміст

1. Цінувати свої роботи

2. Оприлюднювати дослідження

3. Активно йти до кар’єрного росту

4. Періодично подавати документи на грантову підтримку

​​​​​​​5. Розширювати коло знайомств

Основи мотивації вченого​​​​​​​

Умови, які вимагають нагального покращення науково-просвітницької діяльності, призвели до тотальної відсутності мотивації у науковців, від чого все більше українських вчених шукають реалізації за кордоном. Та частина з них, яка залишається в Україні, втрачає натхнення від недостачі ресурсів, інструментів та простої підтримки і віри в їхню справу.

У зв’язку з цим у мене виникає питання, що може стати поштовхом до активної наукової діяльності та мотивації для дій? Я спробую сформувати ті головні цінності, якими має керуватися вчений у тій ситуації, яка існує сьогодні.

Цінувати свої роботи

Почнемо з того, що потрібно поважати результати своїх наукових досліджень та вкладених ресурсів. Проведення пошукової діяльності дозволяє вченим реалізувати свій потенціал, визначити коло актуальних тем для дослідження, дібрати найбільш цікавий науковий напрям та надає можливості росту та розвитку. І, головне, результатами експериментів можуть стати вирішення давно існуючих або нових актуальних проблем. Ваші пошуки цінні, вони крок за кроком ведуть до розвитку та покращення світового простору.

Читати також: Як вченому отримати грант?

Оприлюднювати дослідження

Публікація статей, участь у конференціях дозволить відкрити українському та закордонному науковому товариству результати Ваших досліджень, можливість отримати визнання на міжнародному рівні, закріпити за собою новаторські ідеї у Вашому напрямку.

Активно йти до кар’єрного росту

Показ результатів наукової діяльності, шляхом публікації у фахових та наукових журналах, які входять у міжнародні бази даних, дозволить претендувати на отримання вчених звань та наукових ступенів, що забезпечить визнання досягнень вченого на поприщі наукової діяльності.

Кар'єрний розвиток вченого

Періодично подавати документи на грантову підтримку

Наявність актуальних та цінних досліджень, їхня публікація в престижних журналах, які входять у міжнародні бази даних, дозволить отримати фінансування та гранти. Їх можна відслідковувати на державному та міжнародному рівні, користуючись інформаційним веб-простором, порадами та досвідом колег.

Розширювати коло знайомств

Шукати співавторів, використовуючи соціальні наукові мережі. Вести листування, в якому згадувати про свої давнішні або нові матеріали, ділитися думками та напрацюваннями, проводити дослідження у співавторстві. Активно презентувати роботи на міжнародному рівні, що дозволить з великою долею вірогідності зробити вклад у науку, сформувати власний імідж як авторитетного вченого, представника інтелектуальної еліти України та отримати визнання колег.

На мою думку, поштовхом для активної наукової діяльності для кожного вченого, в першу чергу, має бути бажання самого автора вихоплювати можливості самореалізації та росту, чого я і бажаю усім науковцям сьогодення.

Автор статті: Марина Ященко

Нагадаємо, нещодавно вийшов новий відео-підкаст про те, як не попастися на плагіаті?

img

Авторка журналу «Наука та метрика». За освітою філолог. Довгий період працює в компанії «Наукові публікації» на посаді «Персональний менеджер». Фахівець у сфері наукометрії та науки. Свою експертну позицію здобула у щоденній співпраці з вітчизняними та зарубіжними вченими, консультуючи їх з приводу усіх науково-публікаційних процесів. Це допомогло Марині стати автором журналу «Наука та метрика» та ділитися досвідом у своїх статтях з читачами видання.

Читайте також