Нещодавно, згідно Наказу №1643 від 28.12.2019 про затвердження рішень Атестаційної колегії Міністерства щодо діяльності спеціалізованих вчених рад, були внесені зміни до Переліку фахових видань України.

Перелік фахових видань України. Оновлена версія​​​​​​​

Постійний моніторинг журналів проводиться задля забезпечення та підвищення якості наукової інформації, яка в них публікується та інтеграції видань у міжнародний дослідницький простір.

Кількість друкованих періодичних журналів, що були включені до Переліку наукових фахових видань України

 • Категорії «А» –  9 журналів.
 • Категорії «Б»  – 157 журналів.
 • Електронні періодичні видання  –  14 журналів.

 Журнали, в які вносяться зміни

 • Категорія «Б» – 1 журнал (йде зміна назви журналу та найменування засновника).
 • Категорія «В» –  13 журналів (йде зміна у назві журналу).

Всього 8 журналам було відмовлено у включені до Переліку у зв’язку з порушенням вимог Порядку формування Переліку наукових фахових видань України. Згідно цьому Порядку існують основні критерії оцінки журналів, що регулюють відбір наукових журналів:

 1. Свідоцтво про державну реєстрацію.
 2. ISSN.
 3. Присвоєння кожному науковому матеріалу DOI (Digital Object Identifier).
 4. Сайт видання, де прописано його політику, редакційний склад, наявність рецензування, публікаційна етика, порядок оформлення та подання статті для публікації тощо.
 5. Експертне рецензування.
 6. Досвідчені та поважні вчені у складі редколегії видання.
 7. Індексація у міжнародних наукометричних базах даних тощо.

Вітчизняні наукові журнали створюються для розвитку вченого потенціалу, забезпечення комунікації між дослідниками та публікації результатів праць. Дуже важливо, щоб кожне видання було зацікавлене у постійному покращенні їхнього змісту та виходу на нові рівні ідентифікації науковою спільнотою.

Ознайомитися з повним списком видань ктаегорії А, Б, В можна за посиланням.

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал про реєстрацію на цикл вебінарів з наукометії.

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також