Нещодавно база даних Scopus оновила показник CiteScore 2020, ціллю якого є забезпечення більш точного розуміння впливу досліджень та журналів. Цією метрикою користуються дослідники, бібліотекарі з усього світу. Вона сприяє повнішому та прозорому погляду на цитування майже 26 000 назв.

На думку компанії "Elsevier" метрика CiteScore є важливим сучасним показником у наукометричному світі. Чому так, читайте далі.

Переваги показника CiteScore. Презентація Еlsevier

Популярний

Багато видавців (Elsevier, Emerald, Frontiers, Hindawi, Inderscience, MDPI, SAGE, Taylor & Francis та Walter de Gruyter) демонструють широке використання показника CiteScore. Це робить його корисним інструментом для порівняння журналів, розуміння їхнього впливу та допомагає приймати важливі публікаційні рішення.

Надійний

Це відображається в його методології, яку було вдосконалено у тому році на основі відгуків користувачів. До чисельника та знаменника цитат включаються лише рецензовані статті, огляди, статті з конференцій, розділи книг та документи. Це робить порівняння між журналами більш надійним. Окрім цього, до розрахункового року включається публікації за 4 роки, що означає, що CiteScore можна розрахувати для журналів лише з 1 роком публікації (нові журнали, видання Open Access).

Справедливий

Показник не включає статті з раннім доступом, щоб забезпечити для всіх активних публікацій рівні умови.  

Відповідає міжнародним принципам

CiteScore відповідає метричним принципам Лейденського маніфесту.

Принцип 10: показники повинні регулярно перевірятися і, якщо це необхідно, оновлюватися. CiteScore був запущений у 2016 році, у 2020 році він був переглянутим.

Принцип 4: збір та аналітика повинні бути відкритими, прозорими та простими. Так і є, розрахунок показника загальнодоступний та зрозумілий.

Принцип 5: для перевірки та оцінки базові дані мають бути доступними без підписки на Scopus.

Принцип 8: необхідно уникати неправильної конкретики та хибної точності. Раніше CiteScore був з двома знаками після коми, але виправданим є лише один знак після коми, тому зараз саме так.

Принцип 9: вимагає визнати, що метрики можуть мати системні ефекти, і що набір показників завжди є кращим. CiteScore виступає частиною набору декількох метрик CiteScore, які надають додатковий контекст, а також доповнюються двома складними показниками цитування на рівні журналу, відомими як SNIP та SJR.

Різносторонній

Показник CiteScore базується на Scopus і доступний не лише для журналів, а для всіх серійних заголовків.  

Актуальний

Показник CiteScore Tracker оновлюється щомісяця. Нові заголовки зазвичай матимуть показники CiteScore вже наступного року після публікації в Scopus.

Прозорий

Дані та методологія є у вільному доступі для перевірки. Кожен може самостійно розрахувати CiteScore журналу. Для цього підписка на Scopus не потрібна.

Безкоштовний

Метрики CiteScore та інші показники відображені у профілі видання у вільному доступі. Оцінка може бути легко відображена на власних веб-сторінках видань за допомогою API або віджета. 

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал "Позитивний вплив препринтів на дослідження вчених".

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також