База даних Scopus оновила показники CiteScore. У тому році методологія наукометричної метрики була дещо змінена. Наразі вона відображає вплив цитування статей журналу, що базуються на дослідженнях з більшою стабільністю і узгодженності в певних часових діапазонах. За останній рік 4369 журналів покращили процентіль CiteScore на 50% і більше. 

Scopus опублікував оновлені показники CiteScore 2020

Характеристики показника CiteScore

Всебічний: цей показник доступний не тільки для журналів, але і для всіх серійних видань.

Актуальний: Нові журнали в Scopus вже мають цей показник після року включення в базу даних. CiteScore Tracker оновлюється щомісяця. Він розраховується так само як CiteScore, але на поточний рік і показує ефективність заголовків.

Зрозумілий: можливість доступу до базових документів та цитат в CiteScore забезпечують прозорість, на відміну від показника «Impact Factor».

Безкоштовний: необмежений доступ до CiteScore в базі даних Scopus.

Наразі все більше видавців починають користуватися показником CiteScore та відображають річне значення метрики у себе на офіційних сайтах.   

У CiteScore 2020 включено понад 20 000 журналів з 330 дисциплін, що на 3% більше, ніж у 2019 році.

CiteScore 2020 включає

  • 24900 журналів;
  • 212 галузевих журналів;
  • 728 книжкових серій;
  • 150 праць конференцій.

Нагадаємо оновлену методологію розрахунку CiteScore

Нещодавно вийшов матеріал "Українські публікації у сфері економічних наук. Реалії сьогодення". 

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також