Доступ до контенту бази даних Scopus – це беззаперечний каталізатор продуктивності наукових досліджень. На щастя, майже всі академічні установи України вже мають доступ до цієї платформи, який профінансувала держава. Але, якщо у Вашого наукового закладу чи ЗВО ще й досі немає можливості користуватися цим джерелом, подивіться відео з цього приводу.

У ціль створення Scopus було закладено задоволення інформаційного запиту усіх учасників науково-публікаційного процесу. Давайте розглянемо, яким чином доступ до цієї бази даних допомагає у науковій діяльності?

Науковцям

До вчених пред’являють все більше вимог підвищувати власну продуктивність та збільшувати кількість дослідницьких результатів. Scopus підтримує науковців та створюю інструменти, що допомагають легше реалізовувати ці задачі. 

  • Зрозумілий пошук тем та робіт під час огляду бібліографії.
  • Аналіз журналів та інших авторів, щоб розуміти, де публікуватися або з ким.
  • Моніторинг конкурсів та грантів.
  • Дослідження цитування власних робіт або інших статей та вчених.
  • Пошук співробітників.

Редакторам та рецензентам

Scopus допомагає редакторам та рецензентам слідкувати за тенденціями в науковому просторі, тримати зв'язок з редколегіями інших видань та полегшує процес експертного розгляду. А також здійснювати пошук статей, авторів та аналізувати продуктивність міжнародних журналів, тенденцій, обсягу, росту тощо.

Викладачам та студентам

Викладачам доступ до Scopus допомагає формувати цікаві лекції, спираючись на літературу світового значення, інноваційні рішення у сфері. Вони можуть використовувати зображення, інфографіки, схеми для доповнення своїх матеріалів та зацікавлення молоді. Студентам також необхідна можливість готуватися до пар, покращувати свої показники завдяки якісній підготовці та виконанню завдань.

Якщо викладачі у своїй роботі будуть спиратися на передові тенденції, цього вони навчатимуть і молодь, надаючи приклад міжнародного досвіду та знань. У подальшому практика роботи з науковими матеріалами сформує у студентів вміння працювати з такими текстами, шукати для своєї дисертації літературу, інформацію, вдосконалюючи власні розробки, дивитися у сторону світового розвитку .

Бібліотекарям

Бібліотекарі є тими, хто орієнтує усіх учасників науково-публікаційного процесу у дослідницькій інформації та даних. Вони, як ніхто інші, мають володіти розумінням усіх інструментів цієї платформи, щоб, у разі необхідності, надати необхідну консультацію та допомогти на шляху дослідницького запиту.

Адміністраторам досліджень

За допомогою Scopus вони можуть відстежувати вплив наукових робіт, надавати фінансування, перевіряти цитати, наукометричні показники кандидата, порівнювати з іншими дослідниками.

На сьогодні усі академічні міжнародні установи вимагають для своїх студентів та співробітників якісних та новітніх даних. Вони розуміють, що це допомагає приймати важливі стратегічні рішення, вигравати гранти, залучати талановитих науковців, формувати партнерство, розвивати економіку, будуючи міцний фундамент власної репутації та перспективи.

Нагадаємо, що нещодавно вийшов матеріал "Що таке ORCID, та яке його значення для наукової сфери?"

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також