Наукова сфера – це динамічна галузь, яка щоденно фіксує нові відкриття. Вчений, що активно розвиває свою діяльність, відкритий до взаємодії, знає про важливі події (конкурси, премії) і не втрачає можливості періодично брати участь у них. Давайте розглянемо пропозиції для науковців від світових компаній-гігантів.

Світові дослідницькі премії і нагороди

Elsevier

Elsevier нагороджує дослідників з усього світу за видатні досягнення та внесок у розвиток галузі. Номінанти оцінюються за минулі досягнення, досконалість досліджень та видатні академічні результати. Є нагороди для вчених та окремо для організацій.

Elsevier представляє декілька нагород, серед яких

  • Нагорода Фонда OWSD-Elsevier для жінок вчених-початківцях з країн, що розвиваються.
  • Премія «Tetrahedron» за творчість у галузі органічної хімії.

  • Премія «Reaxys PHD» (престижна нагорода для аспірантів, які займаються інноваційними дослідженнями в галузі хімічних наук).

Як саме перемоги і нагороди впливають на публікаційну діяльність, читайте у нашій минулій статті «Як публікації у провідних наукових журналах допоможуть науковцю розвивати його діяльність?»

Facebook

1. Час від часу Facebook запрошує вчених представити свої дослідницькі пропозиції, які відповідають місії соціальної мережі щодо побудови суспільства і зближення світу.

Запрошення стосуються конкретних дослідницьких задач, які вони визначають. Компанія може розглядати пропозиції окремих вчених або запрошувати до співпраці декілька факультетів з різних університетів, де дослідники мають різний набір навичок та умінь для вирішення складних задач.

2. Ще одна програма стипендій Facebook призначена для підтримки перспективних аспірантів, докторантів, які займаються інноваційними та актуальними розробками.  

Переможці отримують стипендії на два роки. Розмір стипендії на рік – 42000 доларів. Компанія покриває витрати на проживання, конференцію, платне відвідування штаб-квартири Facebook на щорічному саміті стипендій та різні можливості для взаємодії з дослідниками Facebook.

Google

Google активно займається дослідженнями штучного інтелекту і запрошує до цієї діяльності наукові організації. Команда Google вірить, що штучний інтелект може допомогти виявити нові способи рішення важливих проблем і покращити життя людству.  

Компанія підтримує дослідження і розробки, фінансує та взаємодіє з партнерами з різних секторів. Google відкрила дослідницькі центри в Японії, Індії, Ізраїлі, Аккрі, а також взаємодіють з некомерційними академічними і державними організаціями для створення системних рішень.

А які Ви знаєте корисні конкурси та премії, якими можете поділитися зі своїми колегами?

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал "Почалося громадське обговорення проєкту Положення про спеціалізовану вчену раду".

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також