Ми підготували новий графічний розбір впливу двох наукометричних баз даних тепер вже на території нашої держави. Карта дає нам уяву про наукові центри України (наукові установи та ЗВО), де дослідницька діяльність виражена активніше, ніж в інших областях країни. Саме ті наукові організації, що розташовані в цих місцевостях, є постійними лідерами в українських та світових рейтингах.

Центри наукової діяльності в Україні

Більш детально про ЗВО та наукові установи, які ведуть активну науково-публікаційну діяльність, Ви можете прочитати у наших статтях:

«Scimago Institutions Rankings 2019»: лідери серед наукових установ, ЗВО світу та України. Читати

Українські ВНЗ у боротьбі за рейтинги. Читати

Рейтинг українських ЗВО 2020. Хто лідер? Читати

За кількістю запитів в Google Trends з 2004 року в Україні базу даних Scopus шукали більше, ніж Web of Science. На карті ми зазначили у процентному співвідношенні зацікавленість однією та іншою платформою. Переважно базу даних Web of Science дивились на заході України, коли Scopus, здебільшого, по всій території.

Зацікавленість базою даних Scopus та Web of Science серед українських вчених з 2004 року

За останні 12 місяців центри наукових досліджень не змінилися, проте показники запитів бази даних Web of Science трохи виросли.

Зацікавленість базою даних Scopus та Web of Science серед українських вчених останні 12 місяців

Давайте розглянемо детальніше, які саме області України цікавляться найбільше тією чи іншою базою даних.

З 2004 року

Які області України цікавляться найбільше Scopus чи Web of Science з 2004 року

Останні 12 місяців

Які області України цікавляться найбільше Scopus чи Web of Science з 2004 року

З останньої схеми видно, що Чернівецька область змінила свій колір та стала менше цікавитися Web of Science. А от Волинська область навпаки виросла у своїх запитах щодо цієї платформи.

Полтавська зменшила свою пошукову активність щодо Scopus, що видно завдяки світлішому забарвленню. А от Київ тепер має інтенсивніший колір, що свідчить про ріст зацікавлення двома базами даних.

Наукове життя активно рухається, і ми бачимо як всесвітня тенденція публікацій у журналах, що входять у світові наукометричні бази даних, продовжує поширюватися і нашою територією.

Нагадаємо, нещодавно вийшли новини у сфері наукометрії за квітень місяць.

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також