МОН запустило опитування серед представників бізнесу: які інноваційні розробки будуть цікаві та важливі компаніям? Це допоможе Міністерству розставити пріоритети у фінансуванні наукових проєктів у майбутньому.

Спільна робота науки та бізнесу може покращити економічні показники держави​​​​​​​

Міністерство цифрової трансформації та Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства також приєднались до проєкту МОН. Опитування проводиться серед власників бізнесу, підприємців, топ-менеджерів з урахуванням їхніх пропозицій та ідей.

 

Міністерка Ганна Новосад зазначила, що такі дії зможуть наблизити науку до потреб бізнесу та збагатити український ринок дійсно затребуваними інноваційними розробками. Отже, відкриття принесуть користь суспільству та країні.

До речі, нещодавно вийшов Наказ про затвердження переліку проєктів фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних (експериментальних) розробок ЗВО та наукових установ, що належать до сфери управління МОН, з експертними оцінками, отриманими за результатами проведеної наукової і науково-технічної експертизи. Перелік проєктів складався з 800 унікальних розробок, які пройшли ретельний розгляд. Найвищі експертні оцінки отримали наукові роботи Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, Національного технічного університету «Дніпровська політехніка», Національного університету біоресурсів і природокористування України, Херсонського національного технічного університету тощо. Їхні розробки відносяться до сфер енергетики, медицини, фізики, екології та інше.

Співпраця науковців з великими компаніями має створити фундаментальні зміни і буде сприяти зростанню якості й новітності наших відкритті, що сформує потребу в українських розробках на міжнародних ринках і покращить нашу економічну ситуацію.  

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал про паралелі та точки перетину між Scopus та Web of Science.

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також