Компанія Elsevier підтримує різні науково-публікаційні моделі. Це спричинено тим, що на сьогодні особливо зростає попит на відкритий доступ, і команда видавництва намагається надати можливості для того, щоб автори могли легко користуватися статтями у статусі Open Access.

10 способів, якими Elsevier підтримує відкриту публікаційну модель

Фото: інфографіка Elsevier

Далі у статті ми зібрали способи, якими Elsevier підтримує відкриту публікаційну модель

1. Більше ніж 90% журналів видавництва Elsevier надають можливість опублікувати статті у відкритому доступі. 

2. 100% видань пропонують безкоштовний зелений доступ, надаючи щорічно доступ до понад 45 000 статей. Завдяки цьому, опублікована раніше робота за такою моделлю підписки стає доступною після ембарго.

3. Elsevier постійно розвивається, щоб залишатися одним зі швидко зростаючих видавців з відкритим доступом. Лише у 2019 році видавництво опублікувало на 40% більше статей, ніж у 2018 році.

4. У 2019 році було запущено 100 нових журналів (Gold Open Access).

5. Враховуючи потреби авторів, Elsevier створює нові варіанти Open Access.

6. Команда забезпечує архіви для 140 видань, що дозволяє передплатникам та широкій громадськості отримати доступ до цих матеріалів. Роботи можуть переглядати та завантажувати. Нові статті, які тільки-но опубліковані, стають доступними після періоду ембарго.  

Як Elsevier підтримує відкритий доступ до науки?

Фото: інфографіка Elsevier

7. Elsevier співпрацює з установами по всьому світу. Завдяки домовленостям з такими країнами як Швеція, Ірландія, США тощо, вони організовують міжнародний відкритий доступ до статей.

8. Співпрацюючи з компанією ImpactStory, команда видавництва полегшує пошук понад 8, 5 млн статей, які знаходяться у відкритому доступі.

9. Elsevier підтримує авторів ділитися своєю роботою перед експертним розглядом на різних платформах, однією з яких є SSRN (платформа предпринтного доступу, яка надає послуги науковим організаціям). Понад 460 000 авторів вже завантажили більше 700 000 робіт у 50 дисциплінах, що призводить до більше ніж 13 мільйонів завантажень документів щорічно.

10. Видавництво підтримує понад 600 міжнародних організацій у створенні їхніх програм з відкритим доступом.

Elsevier постійно організовує нові умови для розвитку та наближення результатів дослідження до суспільства. Слідкуючи за роботою видавництва, вчений наближається до міжнародних стандартів наукової діяльності.  

Більш детально ознайомитися з темою відкритого доступу (Open Access), Ви можете у наших попередніх статтях:

У чому полягає ідея відкритого доступу до науки?

Види відкритого доступу до наукової літератури

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал "Україна у міжнародному наукометричному вимірі: науково-публікаційна активність вчених у 2019 році".

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також