Глобальний підхід до досліджень стикається з певною проблемою, а саме з ідентичністю вченого у науковому світі, що активно впливає на визнання його дослідницького внеску у свою сферу, на конкурентне фінансування, позиції та можливості співпраці. Адже, наприклад, таке явище як однакове прізвище або його зміна протягом кар’єри, може призвести до різних версій даних дослідника у опублікованих статтях і негативно відобразитися на його діяльності.

Як Web of Science вирішує проблему ідентифікації вченого?

У цій інформаційній замітці ми зібрали найбільші проєкти Web of Science за останні роки, які направлені на вирішення цього питання. Давайте розглянемо пріоритетні завдання, які пов’язані зі встановленням та керуванням ідентичністю дослідника, у поєднанні з іншими проєктами компанії.

2007 рік – було створено систему ResearcherID, яка націлена на контроль ідентичності авторів серед усіх даних Web of Science.

2012 рік – засновано ORCID, що успішно допомагає вирішувати актуальну проблему ідентифікації.

2017 рік –  група Web of Science придбала Publons, який швидко став базою даних, що вміщує інформацію про дослідників, допомагаючи показувати їхній вплив у науковому світі (публікації, цитування, рецензування тощо).

Також для покращення глибини ідентичності, нещодавно група Web of Science запропонувала нові функції для підтримки вчених: 

  • Бета-версія «Author Search» – розширений пошук авторів допомагає легше знайти своїх колег та їхні роботи у Web of Science Core Collection. Більш детально Ви можете ознайомитися з цим пошуком авторів у нашій статті.
  • Бета версія «New Author Record» (новий авторський запис) надає початковий знімок авторських публікацій та вплив цитування у Web of Science Core Collection, щоб показати як дослідник відображається в даних платформи через деякий час.  
  • Окрім цього, відтепер усі дані про авторські права контролюються. Користувач платформи Web of Science може надсилати свій відгук для вдосконалення авторського запису.
  • Науковці можуть претендувати на їхній авторський запис та управляти своїми даними, створюючи унікальний ідентифікатор Web of Science ResearcherID.
  • А Publons пропонує огляд діяльності вченого та можливості оновлювати записи своїх публікацій у Web of Science Core Collection та ORCID.

Ці усі дії мають допомогти уникати плутанини, підвищувати рівень досліджень та відкривати шляхи для заохочень науковців та винагород.  

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал про змагання Scopus та Web of Science у перегонах за лідерство.

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також