Що відбувалось у сфері наукометрії протягом квітня 2021 року? Ми підготували новий дайджест новин, який допоможе вченим орієнтуватися у вітчизняних та міжнародних подіях.

Новини наукометрії. Головні зарубіжні та вітчизняні події квітня

Процес присудження наукових ступенів активовано та вдосконалено. Які результати?

Міністерство освіти і науки України оприлюднило листа щодо врегулювання питань про присудження наукових ступенів, яке направлене керівникам ЗВО, наукових установ та науковій громадськості. У ньому йде мова про те, що набрав чинності Закон України № 1369-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань присудження наукових ступенів та ліцензування освітньої діяльності». Положення Закону спрямовані на вдосконалення процесу атестації здобувачів вищої освіти та унормування процедури присудження наукових ступенів. Розглянемо основні пункти.

ЧИТАТИ

Рейтинг Scopus. Які українські ЗВО мають найвищі наукометричні показники?

Веб-портал "Освіта.ua" підготував та оприлюднив новий рейтинг вишів України за даними Scopus на 2021 рік. Результати рейтингу базуються на показниках цитованості наукових статей, опублікованих ЗВО або їхніми фахівцями.

ЧИТАТИ

Україна – Словаччина. Розпочався конкурс спільних науково-дослідних проєктів

Міністерство освіти і науки України, Міністерство освіти, науки, досліджень та спорту Словацької Республіки та Словацьке агентство з досліджень та розвитку оголосили конкурс українсько-словацьких науково-дослідних проєктів для реалізації у 2022‑2023 рр. Подача заявок триватиме до 21 червня 2021 року.

ЧИТАТИ

Друге виключення журналів з бази даних Scopus (березень 2021)

Scopus дивує своєю активністю у виключені журналів зі своєї бази. Попереднє анулювання відбулося лише нещодавно у лютому місяці. Тоді 18 видань не пройшли перевірку. Цього разу 10 журналів втратили свою індексацію.

ЧИТАТИ

Конкурс від журналу з фізики продовжено!

Науковий вісник Ужгородського університету. Серія «Фізика» запрошує вчених долучитися до конкурсу та опублікувати статті у наступному номері видання.

ЧИТАТИ

База даних Scopus покращила пошук інформації про фінансування досліджень

База даних Scopus покращила інформування користувачів своєї платформи щодо даних про фінансування. Чому це покращення важливе для наукової спільноти?

ЧИТАТИ

Ратифікація Угоди між Україною та США у сфері науки та технологій

Україна має намір продовжити співпрацю зі Сполученими Штатами Америки у вигляді двостороннього співробітництва у науково-технічній сфері. 31 березня Уряд ухвалив рішення про ратифікацію Угоди у формі обміну нотами про співробітництво у науково-технологічній сфері від 4 грудня 2006 року.

ЧИТАТИ

Співпраця між Україною та Республікою Таджикистан. Які домовленості підписані?

Нещодавно делегація освітян і науковців на чолі з Міністром освіти і науки України Сергієм Шкарлетом відвідала Республіку Таджикистан. Мета поїздки – розвиток співпраці в освітній та науковій сферах.

ЧИТАТИ

ЗВО та наукові установи відзвітували про свою наукову діяльність

Заклади вищої освіти та наукові установи, що підпорядковуються Міністерству освіти і науки України, закінчили свою звітну кампанію щодо підсумків їхньої наукової та науково-технічної діяльності.

ЧИТАТИ

Результати засідання атестаційної колегії МОН (квітень 2021)

Нещодавно відбулось чергове засідання атестаційної колегії Міністерства освіти і науки України. Було прийнято рішення у сфері атестації кадрів вищої кваліфікації, а також щодо включення журналів у Перелік фахових видань України.

ЧИТАТИ

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал "Конкурс від журналу з фізики продовжено!"

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також