База даних Scopus додала на свою платформу новий фільтр, що допомагає більш ясно розуміти тип відкритого доступу до дослідницької статті.

Scopus оновив фільтр для статей Open Access

Платформа розширила визначення відкритого доступу, що збільшило вже існуючу кількість статей OA у базі на 5,5 мільйонів. На сьогодні сума наукових робіт Open Access вже становить 17 млн.

Фільтрувати роботи можна на сторінці «Documents», обираючи тип відкритого доступу кожного документа зліва у колонці за такими показниками  

  • «All open access»
  •  «Gold»
  •  «Hybrid gold»
  •  «Bronze»
  •  «Green»

                        Тип відкритого доступу у Scopus

Фото: сайт бази даних Scopus

Більш детально про всі типи відкритого доступу Ви можете прочитати у нашій статті: "Види відкритого доступу до наукової літератури".

Довідка: головна ідея «Open Access» полягає в безоплатному доступі до повних текстів наукових робіт. На прикладі бази даних Scopus ми розглянемо кроки, які вона робить назустріч практиці відкритої наукової інформації. Вона реалізувала на своїй платформі можливість швидкого та вільного доступу до світових досліджень. Вчені можуть вивчати рецензовані роботи з більше ніж 4000 видань, створюючи потужну систему у вченій комунікації. Читати далі

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал «Українські ЗВО у THE World University Rankings 2021».

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також