Раніше ми писали про оновлення, що відбулися у базі даних Scopus (виключення журналів та нова формула розрахунку показника CiteScore). Сьогодні ми поговоримо про ще одну масштабну наукометричну база даних Web of Science, яка нещодавно опублікувала офіційний звіт щодо нововведень та змін у її діяльності.

Скільки журналів виключили з Journal Citation Report? Звіт від Web of Science

Компанія Clarivate – є світовим лідером із надання довіреної інформації для розвитку інновацій. У ній працює команда професійних експертів, яка займається оцінкою журналів, книг та матеріалів конференцій. Одним з її продуктів є база даних Web of Science, яка щорічно готує звіти, що допомагають науковій спільноті оцінювати дослідницькі журнали за допомогою даних платформи, показників та візуальних інструментів. Спираючись на цю інформацію, всі учасники дослідницьких процесів приймають важливі рішення для подальшої стратегії розвитку їхньої діяльності.

Web of Science опублікував звіт Journal Citation Reports (JCR), який базується на даних 2019 року, що були зібрані з бази даних Web of Science Core Collection. То, що було додано чи змінено в діяльності бази даних?

  • Цьогорічне видання включає понад 12 000 журналів з 83 країн та з 236 категорій. З них більше 1600 видань мають повністю відкритий доступ. До JCR було додано 351 журналів, з них 178 з повністю відкритим доступом.
  • З’явилися нові дані про моделі відкритого доступу, які показують статті кожного видання за моделлю доступу. Тепер читачі можуть швидко і легко ідентифікувати кількість паперів, що опубліковані за традиційною моделлю передплати і ті, що опубліковані за допомогою ліцензії Creative Commons.
  • Цього року база даних виключила 33 журнали з Journal Citation Reports. Платформа пильно контролює діяльність видань, і, якщо ті демонструють  аномальну поведінку в кількості цитування, самоцитування журналу, тоді такі видання виключають з бази даних. Окрім цього, було висловлено стурбованість редакціям 15-ти журналів.

Цього року виповнюється 60 років з того часу, коли Юджин Гарфілд заснував Інститут наукової інформації (ISI) і 45 років з моменту першого використання Web of Science Journal Citation Reports у 1975 році.

 

Як зазначив Кіт Коллієр, старший віце-президент «Product» з Science Group в Clarivate, більше ніж 40 років науковці, редактори, видавці, фундатори покладаються на неупереджені дані з Web of Science Journal Citation Reports для того, щоб визначити та оцінити провідні світові науки та наукові журнали.

Структуровані дані, що ретельно відбираються базою даних, дозволяють вченому товариству розуміти тенденції впливу на цитати і стратегічно діяти у своїх науково-публікаційних звершеннях.

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал «МОН vs Elsevier. Яка справжня причина припинення співпраці?»

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також