Мартін Сомзор, директор Інституту наукової інформації(ISI), поділився у своїй статті з вченими стратегічним баченням розвитку бази даних Web of Science. У найближчому майбутньому WoS має стати динамічною платформою, асистентом, який буде підтримувати та допомагати кожному науковцю в його професійній реалізації.

У планах Web of Science стати асистентом вченого

Лише 60 років тому, в період заснування Інституту наукової інформації (ISI), дослідницькі матеріали можна було знайти тільки в бібліотеках, а доставляли їх поштою. Але з того час відбувся технологічний стрибок, який зумовив появу Інтернету та перенесення наукової інформації в цифрову площину. Тепер матеріали шукають за ключовими словами, завантажують та переглядають в автобусі. Інститут наукової інформації (ISI) теж зазнав трансформації та з роками перетворився на світовий індекс цитування, про який знають в усьому світі.

90-ті роки стають початком появи бази даних Web of Science, яка є логічним продовженням діяльності ISI. Платформа набуває великого значення через те, що сучасність диктує нові засоби оцінки дослідницької екосистеми. Вчені, бібліотекарі, керівники досліджень, спонсори зацікавлені в тій цінності, яку несе контент цього сервісу.

Минулорічний переможець премії Юджина Гарфілда доктор Еріджа Ян, доцент Коледжу обчислювальної техніки та інформатики Університету Дрекселя, Філадельфія (США), розказав, що для нього грошова премія стала важливою допомогою, але саме доступ до даних Web of Science відкрив цілий світ можливостей. 

 Майбутня система досліджень Web of Science передбачає

  • Ще більшу співпрацю.
  • Швидший, інтуїтивний доступ до інформації .
  • Доступ і розуміння інструментів, що необхідні для оцінки досліджень.
  • Фінансування.
  • Активізацію досліджень, які корисні суспільству.
  • Перетворення з пасивного інструменту пошуку інформації в динамічного помічника у дослідницьких процесах вченого.

Протягом останніх років оцінка досліджень перейшла з площини якості у вимір соціального та економічного впливу. На зміну оцінці результатів та способу вимірювання їх якості за допомогою аналізу цитування прийшла підзвітність та контроль, що тепер є набагато важливішими для досліджень, що фінансує держава. З’явилась потреба показу рентабельності інвестицій у дослідження, задокументованості соціально-економічної вигоди результатів та їхня прозорість.    

Бібліометричні показники є основним інструментом оцінки для вимірювання якості досліджень. Але у перспективі пошук нових наборів даних для оцінки впливу досліджень. Таким чином, глибина даних буде розширюватися за новими принципами, що є логічним для розвитку бази даних Web of Science. 

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал «Наукометрія очима глянцевого журналу "Наука та метрика"».

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також