Високий рівень цитування безперечно сприяє розвитку професійної кар'єри дослідника. Це допомагає вченому ставати більш впізнаваним в його сфері, отримувати визнання, комунікувати, претендувати на фінансування тощо. Дослідження, які активно цитуються, несуть цінність науковому співтовариству і допомагають іншим авторам дізнаватися нову інформацію, що сприяє праці та вдосконаленню своїх відкриттів.

Як досягти високого цитування наукової статті? Стратегія дій

Зміст: 

1. ДІЇ ДО ПУБЛІКАЦІЇ СТАТТІ

1.1. Оформлення статті

1.2. Анотація

1.3. Ключові слова

1.4. Вибір джерел

1.5. Самоцитування

1.6. Визначення цільової аудиторії

1.7. Переклад англійською

1.8. Підбір журналу

1.9. Якість видання

2. ДІЇ ПІСЛЯ ПУБЛІКАЦІІ СТАТТІ

2.1. Профіль автора

2.2. Індексація

2.3. Публікуйтеся частіше

2.4. Заводьте нові знайомства

2.5. Сповіщайте колег про вихід статті

2.6. Пишіть у співавторстві

2.7. Використовуйте соціальні мережі

Але варто розуміти, що цитування наукової статті – це період, який вимагає часу і певних дій, які будуть спрямовані на його підвищення. Існують кілька стадій, які допомагають розробити стратегію у напрямку розвитку зацікавленості і кількості згадувань роботи. У цій статті ми розглянемо два основних етапи та їхні підпункти, яким варто приділити належну увагу, якщо Ви зацікавлені у високому показнику цитування Вашої роботи.

1. ДІЇ ДО ПУБЛІКАЦІЇ СТАТТІ

1.1. Оформлення статті

Важливо з самого початку простежити за тим, щоб робота була правильно оформлена, відповідно до вимог журналу і бази даних. Перегляньте якомога більше високорейтингових робіт, які вже індексуються, вивчіть їхню структуру, щоб використовувати свої спостереження під час підготовки та оформлення власної статті.

1.2. Анотація

Важливим пунктом у підготовці статті є написання анотації. Необхідно дотримуватися чіткої структури, певної кількості слів. Анотацію важливо перевести англійською мовою, щоб з нею могло ознайомитися міжнародне наукове співтовариство. Вона повинна містити максимум корисної інформації, за яку інші вчені «зачепляться оком», гортаючи сотні інших статей в цій же тематиці.

1.3. Ключові слова

Від того, наскільки правильно вчений підбере ключові слова до своєї роботи, буде залежати, чи знайдуть її інші дослідники. Ключові слова є додатковою інформацією, яка дає коротку характеристику роботі, що впливає на рішення читати / цитувати дослідження. Перш ніж писати їх, уявіть, які слова інші автори вводять в пошук, коли збираються знайти інформацію по Вашій темі. Ці слова повинні розкривати зміст і завдання наукової роботи. Подумайте, які з них найбільш повно розкриють об'єкт і суб'єкт експерименту?

1.4. Вибір джерел

З самого початку, коли Ви описуєте роботу, користуйтеся актуальними, новітніми або фундаментальними джерелами, які суттєво збагатять Вашу роботу. Адже, якщо використовувати посилання на відомі і якісні роботи, тоді сама стаття буде вважатися гідною, щоб процитувати. Користуйтеся можливостями наукометричних баз даних, звідки Ви будете черпати необхідну для Вас інформацію.

наукове товариство

1.5. Самоцитування

Це теж один із способів підвищити рівень цитування. Самоцитування є сильним інструментом, який впливає на кар'єру вченого, його досягнення та показники. Але цим не варто сильно захоплюватися. Існують різні допустимі пороги самоцитування: від 25% до 35%, але фахівці компанії «Наукові публікації» рекомендують, щоб в статті кількість самоцитування не перевищувало 12%. Саме завдяки багаторічній співпраці з журналами, що входять в бази даних Scopus та Web of Science, вони прийшли до такого висновку. Така допустима процентна кількість згадок на попередні роботи допоможе статті успішно пройти наукове рецензування і отримати індексацію, а вченого не звинуватять у зайвій саморекламі, що абсолютно не підтримується в науковому співтоваристві.  

1.6. Визначення цільової аудиторії

Для вченого важливо провести дослідження, кому найбільше буде цікава його робота. Що об'єднує Вашу цільову аудиторію: загальний предмет дослідження, сфера, в якій відбуваються відкриття, суміжні дисципліни, які знаходяться на перетині чи інше. Такий аналіз допомагає сформувати портрет вченого, розуміння, хто досліджує в цій же сфері, і що йому важливо для розвитку його діяльності. Це допоможе більш точково в наступній роботі акцентувати на актуальних деталях і нюансах.

1.7. Переклад англійською

Якщо Ви хочете розширити свою аудиторію і вийти на міжнародний рівень, тоді перекладіть свою статтю англійською мовою. Віддайте матеріал на переклад професійному перекладачу, який працює в науковій сфері, а після цього на вичитку носію мови. Тоді з Вашою роботою захочуть ознайомитися дуже велика кількість вчених з різних куточків світу. Якісний переклад англійською показує, що Ви відкриті до міжнародного діалогу і наукового співробітництва.

підбір журналу для публікації статті

1.8. Підбір журналу

Дуже важливо до публікації статті правильно підібрати журнал, де публікуються вчені, що досліджують в тій же галузі, що і Ви. Таким чином, це підвищить шанси, що до Вашої роботі звернуться колеги, процитують її і підвищать Ваш рівень індексу Гірша. Важливо оцінити, яка існує кількість журналів у Вашій предметній або суміжних галузях. Не варто нехтувати моніторингом цього питання. Якщо Ви маєте серйозний намір підвищити свій рівень цитування, тоді скористуйтеся маркетинговими інструментами. Такий аналіз допоможе в наступній роботі зробити необхідні акценти в тексті, посиланнях, оформленні тощо. Адже прагненню до вдосконалення своєї професійної діяльності немає меж.

1.9. Якість видання

Варто не забувати і про якість журналу. Вивчіть його показники, рейтинг, сайт. Переконайтеся, що журнал веде доброчесну діяльність, відповідає всім стандартам публікаційної етики, має гарну репутацію в наукових колах.

2. ДІЇ ПІСЛЯ ПУБЛІКАЦІІ СТАТТІ

2.1. Профіль автора

Важливо дуже ретельно перевірити свої особисті дані та переконатися, що профіль у базі даних заповнений без помилок. Якщо, раптом, Ви знайшли там помилки, тоді напишіть в службу підтримки тієї бази даних, де проіндексована стаття, щоб виправити це непорозуміння.

2.2. Індексація

Прослідкуйте, щоб Ваша стаття була проіндексована в тій чи іншій базі даних. Якщо журнал затримується з цим етапом, напишіть до редакції і поцікавтеся, коли відбудеться індексація. Слідкуйте за виходом Вашої роботи, адже саме тоді починається її активне «плавання» в просторі наукової інформації світу.

2.3. Публікуйтеся частіше

Для того, щоб підвищувати рівень цитування, потрібно публікувати статті якомога частіше. Тому в цей пункт входить дуже важлива складова – планування своєї науково-публікаційної діяльності, довгострокова перспектива, яка принесе з часом очікувані результати. Вибудовуйте свій науковий шлях, успішно реалізовуючи план на 1 рік, а краще на кілька вперед. І у Вас буде більше переваг, ніж у інших вчених.

публікація у співавторстві

2.4. Заводьте нові знайомства

Знайомтеся з Вашими колегами, відвідуйте наукові семінари, вебінари, конференції, виступайте на них. Будьте активним учасником вітчизняних та міжнародних дослідницьких заходів. Чим більше у Вас знайомих, тим більше шансів для спільної роботи, реклами своєї діяльності. Ви будете першим дізнаватися про актуальні і нові дослідження у Вашій сфері, прогнозувати тенденції, будувати свій план відкриттів і публікацій.

2.5. Сповіщайте колег про вихід статті

Підтримуйте професійні контакти з іншими вченими, з якими Ви зможете обмінюватися новою інформацією, посиланнями. Як тільки вийшла Ваша стаття, напишіть лист із запрошенням ознайомитися з роботою, дати свої коментарі. До Вас також можуть звертатися з таким проханням, що стане початком діяльності на терені рецензування.

2.6. Пишіть у співавторстві

Знайомства в науковому співтоваристві сприятимуть тому, що Вам будуть пропонувати досліджувати у співавторстві. Це важливо, особливо, якщо Ви стоїте на початку своєї кар’єри. Можливо, Ви будете ініціювати цю діяльність з цікавими для Вас вченими, щоб збільшити межі своєї діяльності, розширити цільову аудиторію тощо. Працюйте з міжнародними вченими, у яких високий рейтинг.

2.7. Використовуйте соціальні мережі

Про вихід Вашої статті повинні знати, якомога більше Ваших колег, тому використовуйте «силу» соціальних і наукових мереж. Реєструйтеся на майданчиках, де знаходяться інші дослідники: Scopus Author ID, ResercherID, Publons, ORCID, Google Академія, Facebook, Instagram. Створіть свій сайт, сповіщайте не тільки про вихід своєї чергової роботи, але і ведіть блог своєї діяльності. Станьте науковим блогером. Адже наука - це динамічне явище, яке вимагає і від вченого рухомого мислення, актуальних рішень і постійного розвитку.

Джерело: блог компанії «Наукові публікації – Publ.Science»

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал «МОН оголосило конкурс на призначення іменних стипендій молодим вченим».

img

Авторка статей журналу «Наука та Метрика». За професійною освітою журналіст і редактор. Свою бездоганну репутацію у сфері наукометрії здобула, співпрацюючи з міжнародними науковими організаціями. Наразі набутий досвід та знання використовує для створення інформаційних матеріалів для наукових видань.

Читайте також