База даних Web of Science – це масштабне джерело інформації для кожного науковця. Платформа індексує наукову літературу з 1900 року. Ми склали воєдино наші статті про базу даних для глибшого розуміння її діяльності та планів.

Структура, міфи, плани Web of Science. Підбірка статей про базу даних

Наука світового масштабу: індекси цитування Web of Science

Web of Science – це величезна база світових цитат, що не залежить від видавців та керується спадщиною вченого Юджина Гарфілда, який запропонував та досліджував індекс наукового цитування. Ця наукометрична платформа надає потужну інформаційну підтримку для оцінки, збору та поглиблення наукових відкриттів.

ЧИТАТИ

Як Web of Science вирішує проблему ідентифікації вченого?

Глобальний підхід до досліджень стикається з певною проблемою, а саме з ідентичністю вченого у науковому світі, що активно впливає на визнання його дослідницького внеску у свою сферу, на конкурентне фінансування, позиції та можливості співпраці. Адже, наприклад, таке явище як однакове прізвище або його зміна протягом кар’єри, може призвести до різних версій даних дослідника у опублікованих статтях і негативно відобразитися на його діяльності.

ЧИТАТИ

Індикатор цитування журналу – нова метрика від Web of Science

Journal Citation Indicator покликаний унормувати показники для різних галузей досліджень та їхньої дуже різної швидкості публікацій та цитування. Цей Індикатор цитування журналу забезпечує єдину метрику на рівні журналу, яку можна легко інтерпретувати та порівнювати між дисциплінами. Метрику було введено у 2021 році, що стало відповіддю наукометричної платформи на розрахунок SNIP в рамках бази даних Scopus. Докладніше про те, що таке JCI, які особливості у його розрахунках та як це вплине на функціонування платформи. 

ЧИТАТИ

А Ваша ідея на роки? Історія Web of Science

Усе починається з ідеї, яка завжди зустрічає на своїй дорозі перепони. Але на те вони й даються, щоб їх долати та розвивати задум в щось масштабне. З чого розпочалась історія Web of Science?

ЧИТАТИ

У планах Web of Science стати асистентом вченого

Мартін Сомзор, директор Інституту наукової інформації(ISI), поділився у своїй статті з вченими стратегічним баченням розвитку бази даних Web of Science. У найближчому майбутньому WoS має стати динамічною платформою, асистентом, який буде підтримувати та допомагати кожному науковцю в його професійній реалізації.

ЧИТАТИ

Як вибрати журнал у Web of Science?

Ви знаходитесь у пошуках наукового видання для публікації статті у Web of Science? Тоді ці рекомендації допоможуть Вам підібрати необхідний журнал, щоб розширити вплив матеріалу, аудиторію, що зацікавиться ним.

ЧИТАТИ

Ранній доступ до статті у Web of Science

База даних Web of Science активно розширює співпрацю з видавцями та збільшує індексацію вмісту журналів. Одним із кроків для цього є включення статей «Early Access» до Web of Science Core Collection. Платформа робить це для того, щоб підписники могли використовувати нещодавно опублікований контент, як тільки видавець відкриває доступ до статті в Інтернеті, на майже кінцевому етапі публікації матеріалу.

ЧИТАТИ

Редизайн інтерфейсу бази даних Web of Science. Що нового?

Останнім часом багато наукометричних платформ проводять редизайн своїх сервісів (Scopus, Scimago). База даних Web of Science не відстає і також запустила зміни, про які ми поговоримо у сьогоднішній статті. 

ЧИТАТИ

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал "Новий моніторинг журналів у Scopus. Скільки видань виключено? (квітень 2021)". 

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також