Які статті найчастіше читали підписники журналу "Наука та метрика" протягом жовтня 2020 року? Ми підготували підбірку корисних матеріалів для вчених, які активно цікавляться сферою наукометрії та своїм професійним розвитком. Заварюйте собі смачну філіжанку кави або чашку міцного чаю та приємного прочитання. 

Топ-7 статей журналу "Наука та метрика" у жовтні

Шлях наукової розробки: від ідеї до патенту

Читати

Наш автор Віталій Гнатуш у своїй роботі піднімає наступні питання:

  • Який зв'язок між цитуванням та кількістю патентів: світ і галузевий вимір.
  • Місце України на світовому товарному ринку тощо.

Сучасна IT-інфраструктура електронного журналу, який претендує на включення в Scopus та Web of Science

Читати

Сайт журналу, який прагне бути включеним до міжнародної бази даних, має відповідати цілому ряду серйозних вимог, багато з яких наведено у цій статті. На жаль, не кожен головний редактор знає, яким має бути електронний ресурс видання. Унікальні поради від IT-спеціаліста Анни Джим, які будуть особливо корисні вченим та редакторам наукових журналів.

Назва, анотація та ключові слова – три стовпи успішного пошуку та цитування статті

Читати

Чи знаєте Ви про силу та вплив назви, анотації та ключових слів на долю проіндексованої статті? У нашому матеріалі, Ви знайдете корисні поради, навіщо і як оформити ці три важливі елементи наукової роботи, щоб її гідно оцінило наукове товариство.

Як вибрати журнал у Web of Science?

Читати

Ви знаходитесь у пошуках наукового видання для публікації статті у Web of Science? Тоді ці рекомендації допоможуть Вам підібрати необхідний журнал, щоб розширити вплив матеріалу, аудиторію, що зацікавиться ним.

Авторський профіль автора в Scopus: актуальні зміни, інструменти пошуку та метрики

Читати

У цій статті зосереджена корисна інформація, що стосується профілю автора та оновлень, які відбулись з ним. Окрім цього, як бонус, вчені зможуть переглянути два корисні відео про інструменти пошуку та основні метрики Scopus. 

Яка стратегія допоможе підвищити рівень цитування наукової статті вченого?

Читати

Цитування наукової статті – це період, який вимагає часу і певних дій, які будуть спрямовані на його підвищення. Існують кілька стадій, які допомагають розробити стратегію у напрямку розвитку зацікавленості і кількості згадувань роботи. У цій статті ми розглянемо два основних етапи та їхні підпункти, яким варто приділити належну увагу, якщо Ви зацікавлені у високому показнику цитування Вашої роботи.

Чи знаєте Ви різницю між «виданням-хижаком», «фейком» або «клоном»?

Читати

Наразі у науковому світі недоброчесні видання все частіше називають одним словом – «хижаки». Але, окрім цього поняття, існують й інші негативні явища у науково-видавничій діяльності – «фейк», журнал «клон». І цю різницю між «фейком», «хижаком» та «клоном» потрібно розуміти. 

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал "Видалення статті з бази даних Scopus. Яка причина?"

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також