Березень був активний на події у сфері наукометрії як у нашій державі, так і за кордоном. Ми підготували нову підбірку новин, щоб наші вчені були в курсі актуальних змін та нововведень. 

Новини зі сфери наукометрії. Головні події березня

Розпочався спільний конкурс наукових досліджень між Україною та Литвою

Міністерство освіти і науки України спільно з Міністерством освіти, науки та спорту Литовської Республіки і Науково-дослідною радою Литви оголосили конкурс науково-дослідних робіт. Їхня реалізація планується на 2022 – 2023 рр.

ЧИТАТИ

Як фінансується науково-технічна діяльність в регіонах України? 

Рада молодих учених при Міністерстві освіти і науки України провела дослідження щодо стану фінансування науки в регіонах України та відзвітувала на колегії МОН. Це було зроблено, щоб проаналізувати науково-технічні програми та ступінь розвитку фінансування дослідницької діяльності в областях.

ЧИТАТИ

Меморандум про співпрацю між МОН та ORCID. Що передбачає колаборація для науковців?

Міністерство освіти і науки України підписало меморандум про співпрацю з міжнародною некомерційною організацією "ORCID". Метою спільної роботи є покращення ситуації з використанням унікальних відкритих ідентифікаторів учених (ORCID IDs) серед українських науковців.

ЧИТАТИ

Європейський вектор української науки. МОН підписало Боннську заяву щодо свободи наукових досліджень

13-те засідання українсько-німецької робочої групи з науково-технологічного співробітництва знаменувало підписання Боннської заяви першим заступником Міністра освіти і науки України Миколою Кизимом. Документ є спільною декларацією країн Європейського дослідницького простору щодо свободи наукових досліджень та вільного руху дослідників. Заява визначає принципи та цілі наукових досліджень, як основу для міжнародного співробітництва в галузі науки, досліджень та інновацій.

ЧИТАТИ

ЗВО та наукові установи готують звіти для МОН

Проректори з наукової роботи та директори наукових установ готують звіти для Міністерства освіти і науки України, в яких будуть висвітлені підсумки реалізації наукової роботи закладами вищої освіти та науковими установами, а також наведені порівняльні статистичні дані за останні п’ять років. Документи необхідно подати до 6 квітня 2021 року.  

ЧИТАТИ

Редизайн інтерфейсу бази даних Web of Science. Що нового?

Останнім часом багато наукометричних платформ проводять редизайн своїх сервісів (Scopus, Scimago). База даних Web of Science не відстає і також запустила зміни, про які ми поговоримо у сьогоднішній статті. 

ЧИТАТИ

Подача статті у декілька журналів - нова ініціатива Elsevier

Для кожного вченого підготовка та подача наукової статті у видання – це важливий етап його дослідження, що вимагає часу та сил. І, звісно, для автора може стати великим розчаруванням відмова редакції в публікації.

ЧИТАТИ

Науковий вісник Мукачівського державного університету. Серія "Педагогіка та психологія» запрошує до публікації

Ви займаєтесь розвитком сфери освіти та психології, досліджуєте актуальні питання і шукаєте видання для публікації своїх напрацювань? Тоді зверніть Вашу увагу на рецензований журнал з відкритим доступом - «Науковий вісник Мукачівського державного університету. Серія "Педагогіка та психологія"». 

ЧИТАТИ

Науковий вісник Мукачівського державного університету. Серія «Економіка» запрошує до публікації!

Науковий вісник Мукачівського державного університету. Серія «Економіка» подовжує набір статей до 1 номера журналу 2021 року і запрошує науковців долучитися до формування випуску.

ЧИТАТИ

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал "Де публікуватися? Традиційна модель чи відкритий доступ?"

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також