Березень був активний на події у сфері наукометрії як у нашій державі, так і за кордоном. Ми підготували нову підбірку новин, щоб наші вчені були в курсі актуальних змін та нововведень.
Розпочався спільний конкурс наукових досліджень між Україною та Литвою
Міністерство освіти і науки України спільно з Міністерством освіти, науки та спорту Литовської Республіки і Науково-дослідною радою Литви оголосили конкурс науково-дослідних робіт. Їхня реалізація планується на 2022 – 2023 рр.
Як фінансується науково-технічна діяльність в регіонах України?
Рада молодих учених при Міністерстві освіти і науки України провела дослідження щодо стану фінансування науки в регіонах України та відзвітувала на колегії МОН. Це було зроблено, щоб проаналізувати науково-технічні програми та ступінь розвитку фінансування дослідницької діяльності в областях.
Меморандум про співпрацю між МОН та ORCID. Що передбачає колаборація для науковців?
Міністерство освіти і науки України підписало меморандум про співпрацю з міжнародною некомерційною організацією "ORCID". Метою спільної роботи є покращення ситуації з використанням унікальних відкритих ідентифікаторів учених (ORCID IDs) серед українських науковців.
Європейський вектор української науки. МОН підписало Боннську заяву щодо свободи наукових досліджень
13-те засідання українсько-німецької робочої групи з науково-технологічного співробітництва знаменувало підписання Боннської заяви першим заступником Міністра освіти і науки України Миколою Кизимом. Документ є спільною декларацією країн Європейського дослідницького простору щодо свободи наукових досліджень та вільного руху дослідників. Заява визначає принципи та цілі наукових досліджень, як основу для міжнародного співробітництва в галузі науки, досліджень та інновацій.
ЗВО та наукові установи готують звіти для МОН
Проректори з наукової роботи та директори наукових установ готують звіти для Міністерства освіти і науки України, в яких будуть висвітлені підсумки реалізації наукової роботи закладами вищої освіти та науковими установами, а також наведені порівняльні статистичні дані за останні п’ять років. Документи необхідно подати до 6 квітня 2021 року.
Редизайн інтерфейсу бази даних Web of Science. Що нового?
Останнім часом багато наукометричних платформ проводять редизайн своїх сервісів (Scopus, Scimago). База даних Web of Science не відстає і також запустила зміни, про які ми поговоримо у сьогоднішній статті.
Подача статті у декілька журналів - нова ініціатива Elsevier
Для кожного вченого підготовка та подача наукової статті у видання – це важливий етап його дослідження, що вимагає часу та сил. І, звісно, для автора може стати великим розчаруванням відмова редакції в публікації.
Науковий вісник Мукачівського державного університету. Серія "Педагогіка та психологія» запрошує до публікації
Ви займаєтесь розвитком сфери освіти та психології, досліджуєте актуальні питання і шукаєте видання для публікації своїх напрацювань? Тоді зверніть Вашу увагу на рецензований журнал з відкритим доступом - «Науковий вісник Мукачівського державного університету. Серія "Педагогіка та психологія"».
Науковий вісник Мукачівського державного університету. Серія «Економіка» запрошує до публікації!
Науковий вісник Мукачівського державного університету. Серія «Економіка» подовжує набір статей до 1 номера журналу 2021 року і запрошує науковців долучитися до формування випуску.
Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал "Де публікуватися? Традиційна модель чи відкритий доступ?"