Що активно читали підписники журналу «Наука та метрика» у липні, щоб бути в курсі актуальної інформації зі сфери наукометрії? Головні статті місяця.

Як написати рецензію? Поради наукового редактора

Етап наукового рецензування є однією з найважливіших частин публікаційного процесу, на основі якої визначається подальша «доля» авторського матеріалу. Перед науковим редактором постає нелегке завдання, оскільки вичерпна та ґрунтовна рецензія здатна не лише допомогти автору вдосконалити власну працю, але й сформувати позитивне враження про діяльність видання загалом. Як же редактору досягти «омріяного» ідеалу та чого прагнути у процесі наукового розгляду рецензентам? Спробуємо знайти відповіді на ці запитання.

Читати

Метадані наукової статті – наріжний камінь роботи, що будуть цитувати

Метадані статті є важливою частиною наукового дослідження, оскільки від них залежить показник цитування публікації. Українські й міжнародні журнали існують із відкритою, закритою та змішаною політикою доступу. У наукометричних базах даних, зокрема, Scopus та Web of Sciences, незважаючи на рівень доступу, назва, анотація й ключові слова завжди відображаються вичерпно. Вони мають виконувати маркетингову функцію реклами, оскільки з великої кількості представлених публікацій у реферативних базах даних, дослідник обере ту, що є інформативною. Наукова стаття вважається актуальною упродовж трьох-п’яти років. За цей період публікація може активно цитуватися, якщо метадані статті правильно написані. Назва, анотація, ключові слова створюються з метою швидкого пошуку статті у певній предметній галузі.

Читати

Історія успіху журналу «Nature». Публікаційні вимоги видання та етапи роботи зі статтею

«Nature» є одним із найстаріших і найавторитетніших наукових журналів світу. Його історія починається з 1869 року, коли редактором Норманом Лок`єром було опубліковано перший номер. «Nature» є британським журналом і видається в Лондоні, а також має офіси у Нью-Йорку, Сан-Франциско, Вашингтоні, Токіо, Парижі, Мюнхені та Бейзингстоці (північна частина графства Гемпшир, Англія). Саме завдяки цьому журналу наукова спільнота вперше дізналася про такі сенсаційні відкриття, як спіральна структура ДНК, нейтрон, озонова діра над Антарктидою, перше клонування ссавця (вівця Доллі), розшифрування людського генома та ін.

Читати

Редакторська правка наукових текстів: специфіка роботи

Редагування авторського наукового тексту є важливим етапом під час публікаційного процесу. Насамперед редактор виступає у ролі читача, а вже потім як фахівець. Рекомендації та зауваження до статті він пропонує з метою покращення якості матеріалу та сприйняття наукового тексту як цілісної системи. Іноді редактор зазначає у тексті багато правок, але автору не варто критично реагувати на них, оскільки вони зроблені з метою роз’яснення, уточнення певних нюансів у матеріалі. Фахівець завжди підтримає авторську позицію, якщо отримає аргументовану відповідь щодо непогодження виділеної правки. Розглянемо детальніше специфіку роботи редактора, рівні організації наукового тексту та основні зауваження до авторської роботи.

Читати

Чому так важливо правильно оформити графічний контент у науковій статті?

Графічний контент – це головний інструмент візуальної комунікації у різних сферах. Галузь наукометрії не є виключенням. Спеціально для видання "Наука та метрика" науковий редактор Катерина Сосєдко підготувала аналітичну статтю, в якій ділиться своїми порадами щодо оформлення графічного контенту у дослідницькій роботі. Приємного прочитання. 

Читати

Публікуйся змолоду. Як рання публікаційна активність впливає на кар'єру вченого?

На сучасному етапі розвитку науки все більш гостро постає потреба у молодих спеціалістах. Глобалізація та інтернаціоналізація науки дозволяє починати наукову діяльність ще зі шкільного віку, проте більш активно розвивати наукову кар’єру молоді науковці починають уже в період навчання в ЗВО. Чи всі користуються можливістю завчасно подбати про подальше кар’єрне зростання та наукові здобутки і досягнення?

Читати 

Світові дослідницькі премії і нагороди

Наукова сфера – це динамічна галузь, яка щоденно фіксує нові відкриття. Вчений, що активно розвиває свою діяльність, відкритий до взаємодії, знає про важливі події (конкурси, премії) і не втрачає можливості періодично брати участь у них. Давайте розглянемо пропозиції для науковців від світових компаній-гігантів.

Читати

Як публікації у провідних наукових журналах допоможуть науковцю розвивати його діяльність?

У цій статті ми розглянемо плюси вибору впливового журналу для публікації в ньому наукової статті. Чи просто це зробити? Не завжди. Але чи корисний такий досвід для кар’єри науковця? Звичайно! Стаття у провідному виданні вимагає від вченого дисциплінарних та більших зусиль для її підготовки. Якими будуть наслідки для автора, який поставить за ціль провести актуальне дослідження та опублікувати роботу у міжнародному журналі з високим імпакт-фактором?

Читати

Чим відрізняється наукова стаття від дисертації?

Для академічного світу наукова стаття та дисертація є важливими форматами звітів проведених досліджень. Між ними існує різниця, яку важливо розуміти під час підготовки роботи.

Читати

Як знайти потрібний журнал для дослідження? Рекомендації Web of Science

Як допомогти своїм дослідженням отримувати вплив у науковому середовищі? База даних Web of Science ділиться своїми порадами щодо використання даних для пошуку потрібного журналу.

Читати

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал "Новини зі сфери наукометрії (липень 2021)".

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також