Наукова діяльність – це безперервний пошук нових ідей і, навіть, під час відпусток. Протягом трьох літніх місяців українські вчені продовжували активно моніторити сферу наукометрії, а Міністерство освіти і науки України генерувати новини та нові теми для обговорень. Саме тому ми хочемо опублікувати підбірку статей, що були опубліковані нашим виданням влітку та викликали найбільший резонанс серед наших читачів.

Наукометрія не бере відпустки: головні статті літа

Роль, вплив, статус наукометрії у вітчизняному науковому співтоваристві. 

Українські вчені долучилися до дослідження у вигляді опитування на тему: яке значення відіграє сфера наукометрії, і що дає індексація наукових праць сучасному вченому в реаліях дослідницького сьогодення? Результати цих пошуків наші читачі зможуть знайти у новій статті від доктора філологічних наук, професора Олександра Холода, який долучився до авторської команди нашого видання.

Читати статтю

МОН vs Elsevier. Яка справжня причина припинення співпраці? 

Новина про припинення співпраці МОН з Elsevier викликала гучний резонанс серед наукової спільноти. Виникло багато запитань та коментарів щодо причини відмови у подальшій спільній роботі. Тому наше видання вирішило дослідити цю тему детальніше.

Читати статтю

Інструменти пошуку в Scopus. Переваги доступу. 

Наукометрична база даних Scopus є дійсно корисним науковим джерелом для вчених зі всього світу. Навіть з неповним доступом до платформи автори отримують можливість досліджувати науковий потенціал міжнародного рівня, аналізувати та розвивати свої професійні горизонти. У цій статті зібрані основні інструменти, що закладені в роботу з пошуком бази даних. Ви можете активно використовувати їх для моніторингу інформації, вчених, їхніх досягнень, журналів тощо.

Читати статтю

Наукова робота без плагіату. Що рекомендує МОН? 

У наукових реаліях сьогодення гостро стоїть питання плагіату. Для того, щоб його уникнути, на державному рівні були прописані рекомендації щодо його виявлення та запобігання в наукових роботах (авторефератах, дисертаціях, монографіях, наукових доповідях, статтях тощо).

Читати статтю

Як Elsevier підтримує відкритий доступ до науки? 

Компанія Elsevier підтримує різні науково-публікаційні моделі. Це спричинено тим, що на сьогодні особливо зростає попит на відкритий доступ, і команда видавництва намагається надати можливості для того, щоб автори могли легко користуватися статтями у статусі Open Access. Тож, якими способами Elsevier підтримує відкриту публікаційну модель?

Читати статтю

Інтерв’ю: Start кар'єри: що має знати вчений? 

З якими складнощами зустрічається молодий вчений на початку своєї наукової діяльності? Це питання, що хвилює багатьох науковців, вирішила висвітлити Єлизавета Батаєва, яка є провідними спеціалістом науково-навчального центру «Наукові публікації – Publ.Science».Її гостем став кандидат економічних наук, асистент кафедри страхування, банківської справи та ризик-менеджменту КНУ ім. Тараса Шевченка Ерастов Василь Ігорович.

Читати статтю

Як шахраї з Харкова обіцяють фейкову публікацію в Scopus! 

На сьогодні прослідковується тенденція виникнення шахрайських схем, які проявляються у створенні нашвидкуруч фейкових сайтів міжнародних журналів, які обіцяють дешеві публікації та швидку індексацію у наукометричних базах даних, беруть гроші з вчених, припиняють свою діяльність та не виходять на зв’язок з науковцями.

У нашу редакцію надійшов лист з проханням провести розслідування щодо сумнівної діяльності сайту наукового журналу, після експертизи якого ми прийшли до таких висновків.  

Читати статтю

Які наукові напрями важливі для України? 

Кожна країна у світі формує державну політику щодо розвитку наукової та науково-технічної сфери. Це виражається у підготовці законодавчих документів, які визначають пріоритетні вектори руху вченої діяльності. Сьогодні ми поговоримо про основні напрями науки в нашій державі, і для цього розглянемо Закон України "Про пріоритетні напрями розвитку науки і техніки".

Читати статтю

Умови включення наукового журналу до Переліку фахових видань України? 

Кожен науковий журнал піддається оцінці та розподілу до певної категорії під час його включення до Переліку фахових видань України. Ми вирішили дослідити це питання та звернулися до нормативного документу – наказу «Про затвердження Порядку формування Переліку наукових фахових видань України», щоб дізнатися про всі умови включення наукового журналу до Переліку та розподілу за категоріями.

Читати статтю

Україна у міжнародному наукометричному вимірі: науково-публікаційна активність вчених у 2019 році. 

МОН разом з Українським інститутом науково-технічної експертизи та інформації опублікувало грунтовну науково-аналітичну доповідь про наукову та науково-технічну діяльність в Україні у 2019 році. Наше видання зацікавили теми публікаційної активності у минулому році та місце України у міжнародних наукометричних базах даних, які ми і розглянули у новому матеріалі.

Читати статтю

Кількість українських видань категорії "А" збільшено. Які журнали увійшли до Переліку? 

Атестаційна колегія МОН ухвалила рішення про включення 13 періодичних друкованих та електронних журналів до Переліку наукових фахових видань України категорії «А». Тож, які журнали і в яких галузях наук доповнили вже існуючий список?

Читати статтю

Наука та бізнес. Результати опитування щодо актуальних потреб у наукових дослідженнях та розробках. 

Міністерство освіти і науки України опублікувало результати опитування серед представників бізнесу щодо інноваційної діяльності та актуальних потреб в R&D (Research and Development – наукові дослідження та розробки). Дослідження розкрило багато актуальних питань та надало важливу інформацію, яка буде корисною для вчених.

Читати статтю

Нагадаємо, нещодавно вийшов матеріал "Наука та бізнес. Результати опитування щодо актуальних потреб у наукових дослідженнях та розробках".

img

"Наука та метрика" – перший незалежний журнал з наукометрії та науки в Україні, ціллю якого є створення потужної інформаційної платформи для наукової спільноти та її взаємодії. Редакція видання доносить лише оперативні новини та події, формує актуальне бачення через аналіз змін та тенденцій, щоденно слідкуючи за рухом у сфері наукометрії в Україні та за кордоном.

Читайте також